Telegram Son Görülme Yakınlarda Ne Demek? Kaç Saat

Telegram kullanıcılarının artmasıyla birlikte uygulamadaki çeviri hataları ve tam anlaşılamayan konular tekrar sorulmaya başlandı. Telegram son görülme yakınlarda ne demek, Telegram son görülme yakınlarda ne anlama geliyor diye merak ediyorsanız en doğru adrestesiniz demektir. Telegram son görüntülenme yakınlarda hakkında detayı bir içerik hazırladık.

İçindekiler
[Gizle]

  Telegram Son Görülme Yakınlarda Ne Demek?

  Telegram Son Görülme Yakınlarda Ne Demek?

  Bildiğiniz gibi Telegram kullanıcıları birbirlerinin profillerine girdiklerinde son görüntülenmelerini görebiliyorlar. Tabi bu özellik iki taraf için de aktifse ve herhangi bir engel yemediyseniz. Engel konusuna ve verilecek izinlere içeriğimizin devamında değineceğiz. İletişimde olduğunuz kullanıcının profilinde “Son Görülme Yakınlarda” ibaresi görüyorsanız Telegram son görülme yakınlarda ne demek diye düşünüyor olabilirsiniz.

  Telegram son görüntülenme yakınlarda ibaresi karşı tarafın çok kısa önce aktif olduğunu göstermektedir. Geniş bir kapsama alanı olduğunu da söylemek gerekiyor tabi… Telegram son görülme yakınlarda kaç saati kapsar diye düşünüyorsanız ortalama olarak 1 saniye ile 72 saat arasındaki tüm süreleri kapsamaktadır. Telegram son görülme yakınlarda özelliğini nasıl yapılır adlı içeriğimizi okuyarak özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Telegram Son Görülme Anlamları Nelerdir?

  Kullanıcıların Telegram üzerinde farklı farklı son görülme ibareleri ile karşılaştığının farkındayız. Bunların tamamı hakkında bilgi sahibi olmadan konuyu anlamanın zor olacağını düşünüyoruz. Dilerseniz tüm tabirlerin kaç saati kapsadığına ve ne anlama geldiğine bakalım. Telegram son görülme yakınlarda anlamı nedir;

  • Son Görülme Yakınlarda
  • Son Görülme Bir Hafta İçerisinde
  • Son Görülme Bir Ay İçerisinde
  • Son Görülme Uzun Zaman Önce

  Yakınlarda

  Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bir kullanıcının profilinde son görülmesini yakınlarda olarak görüyorsanız iletişimde olduğunuz kişi 1 saniye ile 72 saat arasında yani 1 saniye ile 3 gün arasında Telegrama giriş yapmış demektir. Aktif bir kullanıcıdan bahsediyorsak düzenli olarak bu ibareyi göreceğinizi söyleyebiliriz. Fakat unutmamak gerekir ki, yakınlarda ifadesi çevrimiçi olduğunu göstermez.

  Bir Hafta İçerisinde

  Yakın bir süre zarfının haricinde daha geniş bir hacme yayılan bir hafta içerisine söylemi ise geçtiğiniz 2-3 gün ile 7 gün arasındaki süreyi işaret etmektedir. Eğer 5 gündür Telegram kullanmıyorsanız profilinize giren insanlar en son bir hafta içerisinde aktif olduğunuzu görecek ve bunu ifade eden bir yazıyla karşılaşacaklar.

  Bir Ay İçerisinde

  Aslında bir hafta ile neredeyse aynı olan bir diğer söyleme gelmiş bulunuyoruz. 7 gün yani bir hafta ile 1 ay arasında bir süre boyunca hesabınızı kullanmaz, mesajlara dönmezseniz karşı taraflarca bir ay içerisinde aktif olduğunuza dair bir bilgi vermiş olursunuz. Böyle bir ibare görüyorsanız iletişim kurmaya çalıştığınız insanın en az 1 haftadır Telegrama girmediğini düşünebilirsiniz.

  Uzun Zaman Önce

  Telegram son görülme yakınlardanın tam aksine uzun zaman önce görülme durumu 1 aydan daha uzun her süre için kullanılmaktadır. Tabi bu ifadeyi görüyor olmanız aynı zamanda engellenmiş olduğunuz anlamına da gelebilir. Engellenen her kullanıcı engellendiği hesapları “Uzun Zaman Önce” olarak görmektedir.

  Telegram Engel Yemiş Olabilir Miyim?

  Eğer “uzun zaman önce” görülme tarihini görüyorsanız engellenmiş olma ihtimaliniz var. Telegram engellendiğimi nasıl anlarım adlı içeriğimizde bu konuda dikkat edebileceğiniz bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmaya çalışmıştık. İçeriğimizde olma nedeniniz son görülme yakınlarda ise engellenmiş olma ihtimaliniz yoktur.

  Engellendiğinizde Telegram son görüntülenme yakınlarda gibi bir mesajı görmeniz mümkün değildir. Her engelli kullanıcı bir aydan daha uzun bir süre önce aktif olmuş gibi karşı tarafı görmektedir. Telegram’ın kuralları bu konuda çok açık ve net. Ortada ciddi bir hata yoksa aksi durum yaşanmasını mümkün görmüyoruz.

  Telegram Son Görülme Yakınlarda Konum İle Alakalı Mı?

  Telegram son görüntülenme yakınlarda konusunu konum olarak algılamak aslında çok da abartı bir düşünce yapısı değildir. Dilimizde yakınlarda kelimesini süre ve zaman yerine değil de mekan ve uzaklık olarak kullandığımız için böyle bir anlam karmaşası yaşıyoruz. Merakınızı dindirmeye çalışalım, son görüntülenme ile konum bilgisinin hiçbir alakası yoktur.

  Yani yakınlarda olarak göreceğiniz hiçbir kullanıcı aslında konum olarak size yakın değildir. Çeviri nedeniyle yaşanan bu kafa karışıklığını çok iyi anlıyoruz. Son görülmeyi kapatmak için konum kapatmanız yeterli olmayacaktır. Telegram kullanıcıların en sık sorduğu sorulardan birisi hakkında söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar.

  arrow_upward