En iyi Tarayıcı Oyunları TOP 10

Yıllar önce oyun dendiğinde aklımıza gelen, son zamanlarda ise varlığı unutulmaya yüz tutmuş en iyi tarayıcı oyunlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Daha önce defalarca denediğimiz, saatlerimizi harcadığımız oyunlarla okuyucularımızı buluştururken, sizler için yeni bir dünya, keşfedilmeye hazır yeni bir evren bulacağımıza kalpten inanıyoruz.

İçindekiler
[Gizle]

  En iyi Tarayıcı Oyunları TOP 10

  En iyi Tarayıcı Oyunları TOP 10

  Tarayıcı oyunları belirli bir yaş grubunun olmazsa olmazı olarak düşünülebilir. Browser oyunların oyun dünyasının en büyük markaları oldukları dönemden bu yana gelen tarihlerinde en iddialı zamanlarda olduğumuzu söyleyemeyiz. Ancak geçen bunca zamana rağmen hala tazeliğini koruyan, binlerce oyuncuya kucak açan ve sisteminiz ne olursa olsun oyunu oynamanızda bir sakınca olmayan tarayıcı oyunları bulunmaktadır. En iyi tarayıcı oyunlarını sizler için uzun bir liste haline getirdik. En iyi 10 tarayıcı oyunu;

  Klanlar

  Klanlar

  En basit anlatımla klanlar, kendi köyünüzü geliştirip yeni köyleri krallığınıza katmak ve büyük bir birlikle beraber zamanı geldiğinde tüm dünyaya hükmetmeyi amaçlamaktadır. Bu süreçte karşınıza çıkacak eğlenceli görevler, farklı etkinlikler ve klanlar arasındaki strateji, diplomasi, siyaset unsurları klanlara olan bağlılığınızı ciddi anlamda arttıracaktır. Strateji oyunlarından ve diplomasiden keyif alıyorsanız, gerçek zamanlı bir browser oyun olan klanlar'ı denemelisiniz.

  OGame

  OGame

  Oynayacağınız tarayıcı oyununda strateji kadar karakter gelişimine ve biraz olsun farklılıklar görmeye önem veriyorsanız OGame tam size uygun olacak bir oyun demektir. OGame, uzay imparatorluğu kurmak üzerine uğraşılan harika bir MMO-RPG browser olarak oyunculara ev sahipliği yapmaktadır. Uzayın derinliklerinde bir maceraya çıkmak istiyorsanız OGame'i denemeye çekinmemelisiniz. En iyi tarayıcı oyunları denince akla OGame gelmektedir.

  Ikariam

  Ikariam

  Farklı bir şehir kurma, geliştirme oyunu olan Ikariam'da diğer birçok strateji oyununa göre farklı mekanikler de bulunmaktadır. Siyasetin şehir içindeki öneminden etkilenen oyunda beraber yaşadığınız, aynı ortamda nefes aldığınız diğer şehirlerle savaş halinde olsanız bile ortak yaşam alanını paylaşıyor olmanızı keşfedeceksiniz. Stratejinin keyfine varırken kaliteli şaraplar üretmeyi unutmamalısınız.

  Gladiatus

  Gladiatus

  Browser üzerinden bir MMO, RPG oyunu oynamak istiyorsanız aklınıza gelmesi gereken ilk oyunlardan bir tanesi de Gladiatus olmalıdır. Doğrudan bir karakteri ve daha sonrasında da karakterimizin alt silahtarlarını geliştirdiğimiz oyunda tek amacımız bölgenin en güçlü gladyatörü olmaktır. İmparatorluğun gururlu gladyatörü olurken bolca altın depolayacak, diğer gladyatörlerle savaşacak, birliğinizi geliştirecek ve eğitim geliştirerek karakterinizi daha güçlü hale getireceksiniz.

  DarkOrbit

  DarkOrbit

  Yine uzayda geçen bir browser oyun olan Dark Orbit oynarken başlangıçta oldukça küçük bir uzay gemisini süreceksiniz. Oyunda geçirdiğiniz zaman sayesinde çok daha güçlü silahlar, kaliteli mürettebatlar ve devamında büyük, güçlü uzay gemileri elde edeceksiniz. Ticaret, uzay savaşları ve devamında gelecek bölgenin en iyisi olma yarışında kendinize bir yer açmaya ne dersiniz? En iyi tarayıcı oyunlarından bir tanesi de DarkOrbit'tir.

  Wordle

  Wordle

  En iyi tarayıcı oyunları listemizde yer verdiğimiz oyunların tamamının strateji veya aksiyon, rol yapma odaklı olmasını istemiyoruz. Listemizi incelerken birçok farklı türden oyunu görmeli ve beğendiğiniz ile yola devam etmelisiniz diye düşündük. Bu nedenle sıradaki oyunumuz Wordle. Wordle, klasik bir kelime bulma oyunudur. Günlük yenilenen doğru cevabı en az denemede bulmak oyunun tek ve asıl amacıdır.

  Gartic.io

  Gartic.io

  Browser oyunlar tek başınıza veya devasa oyuncu kirleleriyle oynanması gereken basit oyunlar değildir. Neredeyse tamamı online olan tarayıcı oyunları arasında arkadaşlarınızla beraber oynaması muhtemel farklı oyunlar da bulunmaktadır. Gartic.io oynarken rastgele karşınıza çıkacak kelimeleri, sadece çizim yaparak arkadaşlarınıza anlatmanız ve size anlatılanları da en kısa sürede tahmin etmeniz gerekmektedir.

  Counter Strike 1.6

  Counter Strike 1.6

  Evet, yanlış görmüyorsunuz. Bildiğimiz Counter Strike 1.6 oyununu tarayıcınız üzerinden oynayabilirsiniz. Böylesine harika ve vakti zamanında kült olmuş bir oyunu doğrudan tarayıcı üzerinden oynayabiliyorsunuz. En iyi tarayıcı oyunları listemizde CS 1.6'nın kendisine yer bulamaması çok saçma olurdu diye düşündük. CS 1.6'yı anlatmaya gerek yoktur diyebiliriz ama özetle, CS 1.6'da iki takım arasında silahlı bir çatışma gerçekleşmektedir.

  GeoGuessr

  GeoGuessr

  Tarayıcı üzerinden oyun oynarken bir yandan da kültürünüzü arttırmak, bildiğiniz şehirler, mekanlar arasında yenilerini katmak istiyorsanız GeoGuessr tam size göre bir oyun demektir. Oyun içerisinde tamamen rastgele olarak Google Maps üzerinde olan bir noktadan başlıyorsunuz. Size verilen alanda gezinirken tüm detaylara bakmalı ve dünyanın neresinde olduğunuzu tahmin etmelisiniz. En isabetli tahmini yapan kazanan olacaktır.

  Tarayıcı Oyunları İndirmeden Oynanır Mı?

  İsminden de anlayabileceğiniz gibi tarayıcı oyunlar, browser oyunlar hiçbir indirme işlemine gerek duymadan oyuncular tarafından oynanabilirler. Tarayıcı oyunlarına erişmeniz için tek ihtiyacınız olan stabil bir internet bağlantısıdır. İnternetinizin hızı bile aşırı yavaş olmadığı sürece oyunlardan alacağınız keyfi kötü yönde etkilemeyecektir.

  Browser Oyun Önerileri

  Bunca oyun arasından hangisine kadar vereceğinizi tam olarak seçemiyorsanız, en iyi browser oyunları arasından hangisini oynamanız gerektiğini öğrenmek için biraz yardıma ihtiyacınız varsa bu konuda da bizlere güvenebilirsiniz. Sizler için daha önce tecrübe ettiğimiz ve gerçekten çok severek oynadığımız oyunları önereceğiz. Karşınızda en güzel, en kaliteli tarayıcı oyun önerileri ve en iyi tarayıcı oyunları;

  • Klanlar
  • CS 1.6
  • Gladiatus

  İnternette Hangi Oyunlar Oynanır?

  Arkadaşlarla oynanabilecek tarayıcı oyunları internet üzerinden oyun oynamak isteyen oyun severler için önereceğimiz en temel oyunlar olacaktır. İnternette hangi oyunlar oynanır diye soruyorsanız aslında yukarıda paylaştığımız listeyi göz önüne alabilirsiniz. Tamamen internet tabanlı bir oyun oynamak istiyorsanız en iyi browser oyunlar listemizde oyunlarla eğlencenize eğlence katabilirsiniz. Artık en iyi tarayıcı oyunlarını çok daha yakıntan tanıyorsunuz.

  Tarayıcı Oyunu Nedir?

  Tarayıcı oyunları hakkında böylesine uzun bir içerik yayınladıktan ve en iyi tarayıcı oyunları listesini sizlerle paylaştıktan sonra bazı sorulara yanıt vermemiz gerektiğini tahmin edebiliyoruz. Daha önce browser oyunlarla fazla içli dışlı olmamış insanlar için kısaca tarayıcı oyunu nedir sorusuna yanıt vermeye çalışalım. Tarayıcı oyunu, doğrudan internet tarayıcınız yani browserınız üzerinden oynanan oyunlar demektir. Herhangi bir indirme işlemi gerektirmez, sadece online yani internete bağlı olmanız yeterlidir.

  arrow_upward