League of Legends Karakterleri LoL Karakter Rehberi

League of Legends hayranlarının ve LoL'e yeni başlayacakların ortak merak noktası League of Legends karakterleridir. Riot Games'in ustalık eserinde öylesine yaratıcı ve eğlenceli şampiyonlar varki ve o kadar kalabalıklar ki yıllardır LoL oynayan oyuncular bile şampiyonları gruplardırırken bazı sorunlar yaşıyor, sorularına yanıtarıyorlar. LoL karakterleri sandığınızdan çok daha kalabalıktır.

İçindekiler
[Gizle]

  League of Legends Karakterleri Lol Karakterleri

  League of Legends Karakterleri Lol Karakterleri

  League of Legends, toplamda dört farklı rolde 5 şampiyonun anlık olarak savaştığı bir MOBA oyunu olarak adlandırılabilir. Oyundaki yüksek çeşitliliği anlamanın en kolay yolu kalabalık League of Legends karakterlerini daha yakından tanımaya çalışmaktır. İşinizi biraz olsun kolaylaştırmak için şampiyonları farklı gruplar halinde ele almaya çalıştık. Sizler için LoL şampiyonlarını beş farklı başlık altında inceledik. LoL karakterlerini sizlerle buluştururken ne kadar heyecanlı olduğumuzu tahmin bile edemezsiniz. Karşınızda sihirdar vadisinde tozu dumana kadar herolar.

  • Cinsiyetleirne Göre League of Legends Karakterleri
  • Yıllara Göre League of Legends Karakterleri
  • Koridorlara Göre League of Legends Şampiyonları
  • Haritalara Göre League of Legends Karakterleri
  • Silahlarına Göre League of Legends Karakterleri

  Hangi şampiyonun size daha uygun olduğunu öğrenmek, LoLdre gibi oyunlarda ve bulmacalarda aradığınız karakteri daha kolay bulabilmek için böylesine uzun ve eksiksiz bir listeye, rehbere ihtiyacınız olacağını düşündük. LoL şampiyonlarını daha yakından tanımak özelliklerini ve dış görünüşlerini öğrenmek, geçmişleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz demektir. 

  Cinsiyetlerine Göre League of Legends Karakterleri

  Cinsiyetlerine Göre

  Riot Games'in biz oyuncular için hikayelerini oluşturduğu, en ince ayrıntısına kadar görünümünü özelleştirdiği şampiyonları ilk olarak cinsiyetlerine göre ele almak istiyoruz. Şampiyonları birbirinden ayıran en temel özelliklerin başında dış görünüşleri ve cinsiyetleri gelmektedir. Diğer özellikler her geçen gün gelmişmiş oyunumuzda esneyebilmektedir. Karşınızda cinsiyete göre LoL şampiyon sıralaması;

  Yıllara Göre League of Legends Karakterleri

  Şampiyonların ne zaman çıktıklarının yetenekleri, dış görünüşleri ve hatta ruhsal durumlarını bile tahmin etmemizi anlamamıza yarayacağını söylesek ne düşünürsünüz? Uzun süredir LoL oynayan oyuncuların bu konuda bizlerle benzer düşündüğünü tahmin ediyoruz. LoL heroları çıktıkları yıla göre büyük benzerlik ve diğer yıllara göre de ciddi farklılıklar göstermektedir. Eğer onları tanımak istiyorsanız hangi yılda çıktıklarına dikkat etmelisiniz.

  Koridorlara Göre League of Legends Karakterleri

  Koridorlara Göre

  Sihirdar Vadisi'nin rekabetçi yapısında oyuncuların bir bölümü hikaye ve görünüşe önem verse neredeyse oyunun tamamı aslında tüm bunlara rekabetçi bir gözle bakıyor ve onlara da hak vermemek elde değil. Rekabetçi bir yapı düşünüldüğünde şampiyonları koridorlarına, rollerine göre ayırmamız gerektiğini düşündük. League of Legends hangi şampiyon nerede oynanır bilmek istemez misiniz?

  Haritalara Göre League of Legends Karakterleri

  Haritalara Göre

  LoL'ün temelinde çok ciddi düşünülmüş ve üzerine yapı kurulmuş bir hikaye olduğunu defalarca söylemiştik. Bu hikaye dolayısıyla LoL herolarını birbirinden ayıran en temel farkların başında yaşadıkları, geliştikleri, doğdukları çevre gelmektedir. Yakın zamanda yayımlanan Arcane dizisinde de bu farklı çok net şekilde gözlemleme şansımız olmuştu. Haritalara göre lol şampiyon sıralaması aşağıdaki gibidir.

  Silahlarına Göre League of Legends Karakterleri

  League of Legends şampiyonlar sıralaması hakkında konuşurken şampiyonları kullandıkları yeteneklere, daha doğrusu silahlara göre de sınıflandırmamız gerektiğini düşünüyoruz. Oyundaki birçok şampiyon birbirine benzer ama çok fazla çeşitlilikteki silahları kullanmaktadır. Asa kullananından tutun, sokak lambasıyla rakibine saldıran, oltayla rakibini kovalayan şampiyonlar bile mevcut.

  Neden Bu Kadar Çok League of Legends Şampiyonu Var?

  Riot Games'in siz değerli oyuncular için çıkarttığı farklı renkteki şampiyonların sayısı gördüğünüzde neden bu kadar çeşitli şampiyon olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Bir oyundaki çeşitlilik ne kadar fazlaysa oyuncuların o kadar eğleneceğini söylemek her zaman kabul görecek bir söylem değildir. Riot Games'in bu kadar çok hero çıkartırken neyi düşündüğünü anlamaya ve anlatmaya çalışalım. Neden bu kadar çok şampiyon var?

  • Oyuncuları sürekli diri, aktif ve öğrenmeye açık tutmak için,
  • Oyundaki dengeyi sağlamak için,
  • Daha fazla oyu içi içerik ve satın alım süreci için,
  • Doğru şampiyonu bulmanızı sağlamak için.

  League of Legends OTP oyuncularının ne kadar garip olduğunu fark etmişsinizdir. Adeta kendi karakterlerine en uygun şekilde bir şampiyon seçiyor ve sonsuza dek oynamaya devam ediyorlar. Eğer onları tam olarak anlayamıyorsanız belki de sizin karakterinizi yansıtan League of Legends şampiyonu henüz çıkmamıştır.

  Yeni League of Legends Şampiyonları Gelecek Mi?

  Henüz kendi şampiyonunuzu bulamamış olma ihtimalinizden bahsettiğimizde aklınıza ilk gelecek sorunun yeni League of Legends şampiyonlarının gelip gelmeyeceği olduğunu tahmin ediyoruz. Eğer tahminimizde haklsıysak sizlere bu konuda yardımcı olmayı çok isteriz. Riot Games karşı bir açıklama gelmediği sürece yeni şampiyonlar çıkartmaya devam edeceğini açıklamıştı.

  Oyunculardan bir şikayet gelmediği sürece devam edecekler gibi görünüyor. Biz oyuncular da farklı farklı şampiyonlar görmekten oldukça mutlu oluyoruz, ilk çıktıklarında biraz kırık olsalar bile... Şimdilik içeriğimizin sonuna geldik listemize eklememizi istediğiniz başlıkları bizlerle payalaşbilirsiniz. İçeriğimizi güncel tutmaya devam edeceğiz.

  arrow_upward