PUBG Kurmalı Tüfekler Mobile

PUBG uzun süredir hayatımızda bulunmasıyla birlikte hiç bir zaman popülerliğini kaybedecekmiş gibi durmuyor.Hatta üstüne sürekli güncellenerek oyuna yenilikler getiriyor.Bu yazımızda sizlere klasikleşmiş olan PUBG kurmalı tüfeklerini, özelliklerini ve hangi haritalarda bulunduğunu aktarmaya çalışacağız.

İçindekiler
[Gizle]

  Uzun süre sonra geçenler de 5. keskin nişancı tüfeği olarak Mosin-Nagant oyuna eklenmişti. Bunun ardından PUBG PC versiyonun da bulunan Lynx AMR en güçlü PUBG kurmalı tüfekler olarak son güncellemeyle birlikte PUBG Mobile eklendi.

  PUBG Kurmalı Tüfekler Hangileri? 2024

  Keskin nişancı tüfeklerinin bir diğer adı olan kurmalı tüfekler, oyunda popüler olarak kullanılan silahlar arasındadır. Diğer silah çeşitlerine göre biraz daha az çeşiti olan PUBG kurmalı tüfeklerin 5 farklı türü bulunur. Aşağıda ki tabloda sıralanan kurmalı tüfekler güç sırasına göre ve son güncellemelere göre listelenmektedir.

  • Lynx AMR (0.50 mermi)
  • Kr 98 (7.62 Mermi)
  • Mosin-Nagant (7.62 Mermi)
  • M24 (7.62 Mermi)
  • Awm (.300 Magnum Mermi)
  • Win 94 (0.45 Mermi)

  Oyunda en çok dikkat etmeniz gereken şey ise silahların yamalarla güncellenmesidir.Bu yamada yenilik alan başka bir silah daha güçlü olabilir ve dolayısıyla oynaması daha keyifli olacaktır.

  Lynx AMR Keskin Nişancı Tüfeği

  PUBG Kurmalı Tüfekler 2024 Mobile

  PUBG 1.9 yamasıyla oyuna eklenen Lynx AMR keskin nişancı tüfeği oyunun en güçlü kurmalı tüfeği olarak kabul edilmektedir. Bu silah 5 mermi kapasiteli olup 0.50 mermi kullanan tek tüfektir. Sadece air dropla bulabileceğiniz bu mermileri dikkatli olarak harcamalısınız, bittiğinde silahınız artık işlevsiz olacaktır.

  Kr 98 Keskin Nişancı Tüfeği

  PUBG Kurmalı Tüfekler 2024 Mobile

  Gerçek hayatta da olan bu Kr 98 tüfeği ilk olarak Almanlar tarafından 1935 yılında üretilmiştir.Normal şartlarda 7.92 mermi kullanan Kr 98 PUBG oyununda 7.62 mermi kullanıyor. Kr 98 okul bölgesinde bulabilirsiniz. 

  Mosin-Nagant Keskin Nişancı Tüfeği

  PUBG Kurmalı Tüfekler 2024 Mobile

  2021 son aylarında oyuna eklenen Mosin-Nagant, Kr 98 benzer istatistiklere sahiptir.Kr 98 aparatlarının bir çoğu Mosin-Nagant ile birlikte kullanabilir. Eskiden M24 mü Kr 98 diyen oyuncuların artık kafasında bir soru işareti daha eklendi. 7.62 mermi kullanan Mosin-Nagant silahını Vikendi ve Erangel haritalarında bu tüfeği en çok binaların içinde veya rastgele bir yerde bulabilirsiniz.

  M24 Keskin Nişancı Tüfeği

  PUBG Kurmalı Tüfekler 2024 Mobile

  M24 keskin nişan tüfeği, 1980'lerde Amerikan ordusu tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Kr 98 gibi M24 de 7.62 mermi kullanılır. Yine aynı şekilde en çok okul bölgesinde bulunurlar. Bu tüfeği bulduğunuzda hemen almanızı tavsiye ederiz.

  Awm Keskin Nişancı Tüfeği

  PUBG Kurmalı Tüfekler 2024 Mobile

  Cıvata aksiyonlu keskin nişancı tüfeği olan AWM, PUBG'de .300 Magnum mermi kullanır. Bu tüfek ne yazık ki sadece düşen sandıklardan çıkabilir.

  Win 94 Keskin Nişancı Tüfeği

  PUBG Kurmalı Tüfekler 2024 Mobile

  Eskiden sadece yakın çatışmalarda işinize yarayabilecek bu tüfeğe son gelen güncellemelerle birlikte 2.7x dürbün eklendi. Bu güncellemeden sonra popülerliğini arttıran Win 94 artık profesyonel oyunlarda da kullanılmaya başlandı.Win 94 mermi olarak 0.45mm kullanılır. 

  Miramar haritasında 3 bölgede bulunan Win 94 konumları şu şekildedir:

  • Water Treatment
  • Campo Militar
  • El Pozo

  Son zamanlarda ki popülerliği nedeniyle Win 94 tüfeğini ararken dikkat etmeniz gerekebilir, biran da çatışma ortasında kalmak istemezsiniz.

  PUBG Kurmalı Tüfekler Nasıl Çalışır?

  PUBG Kurmalı Tüfekler 2024 Mobile

  Keskin nişancı tüfeği olarakta bilinen bu tüfeklerin çalışma prensibi oldukça basittir. Hemen üste yer alan fişek bölmesine yerleştirilen merminin ardından kurma yayını çektiğimiz de silah kullanıma hazır hale gelir ve ateşlenebilir.

  Kurmalı Tüfek Vs Taarruz Tüfeği

  Bu karşılaştırma bence oyuncu stiliyle alakalıdır, bunun nedeni PUBG kurmalı tüfeklerin uzak muharebe keskin nişancı silahı olması diğerinin ise yani PUBG taarruz tüfeklerinin yakın ve orta muharebe silahı olmasıdır. 

  PUBG Kurmalı Tüfek Görevi

  PUBG mobile da her hafta yenilenelerek gelen kurmalı tüfek görevini yapmak cidden kolaydır. Bu tüfeklerle sizlerden oyun içinde belli sayıda verdiği hedefleri tamamlamınızı istiyor. Yukarıda bu tüfeklerin hangi haritalarda ve nerede bulunduğunu bulabilirsiniz. Herhangi bir sorun olursa bizlere yorumlardan ulaşabilirsiniz. Görevinizde sizlere başarılar..

  Bu yazımızda PUBG kurmalı tüfeklerin hangileri olduğunu öğrenmiş olduk.Yeni PUBG güncellemeleriyle beraber bu silahlarda yenilik olduğunda yazımız güncellenecektir.

   

  Sıkça Sorulan Sorular

  PUBG kurmalı tüfekler hangisi soran oyuncular, Tayming'in PUBG severler için hazırladığı PUBG Kurmalı Tüfekler yazısını okumamış demektir. Yazımızda kurmalı tüfekler hakkında her ayrıntıya yer verdik. Görevleri, mermileri, nerede bulunacakları...

  arrow_upward