Telegramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Günümüz sosyal medyalarında istemediğiniz insanlarla iletişimi kesmek için onları engelleyebilirsiniz, tabi onlar da sizi… Telegramda engellendiğimi nasıl anlarım diye düşünüyorsanız birileri tarafından engellendiğinizi hissediyor olabilirsiniz. Hislerin ötesine geçmeli ve Telegram üzerinden gerçekten engel yiyip yemediğinizi öğrenmelisiniz. Ama nasıl?

İçindekiler
[Gizle]

  Telegramda karşı tarafta ekli olduğumu nasıl anlarım sorusuna da daha önceden yanıt vermiştik.

  Telegramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

  Telegramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

  Bir sosyal medya platformu olan Telegram üzerinden engellenmek kimsenin hoşuna gidecek bir durum değildir. Aslında birisi tarafından engellendiğinizde sadece o kişiye ulaşamaz diğer tüm gündelik aksiyonlarınızı özgürce yerine getirebilirsiniz. Eğer karşınızdaki insanın sizi engellediğinden şüpheleniyorsanız, Telegramda engellendiğimi nasıl anlarım diye merak ediyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • Arama Yapın
  • Biyografiyi Kontrol Edin
  • Son Görülme Tarihini Kontrol Edin

  Arama Yapmayı Deneyin

  Bildiğiniz gibi Telegram üzerinden yapılan aramalar bir nevi internet bağlantısı ile gerçekleşmektedir. Eğer engellendiğinizi düşündüğünüz kişiyi aramaya çalıştığınızda henüz hiçbir bağlantı kurulmadan arama sonlanıyorsa çok büyük ihtimalle engellenmişsiniz demektir. Diğer yöntemleri de deneyerek Telegramda engellendiğinizi kanıtlayabilirsiniz.

  Son Görüntülenme Tarihini Kontrol Edin

  Son Görüntülenme Tarihini Kontrol Edin

  Telegramda engellendiğimi nasıl anlarım sorusuna verilecek en net yanıtlardan bir tanesi de son görüntülenme tarihidir. Normal şartlar altında bir kullanıcı ile olan sohbetinizin hemen üzerinde karşınızdaki insanın son görüntülenme tarihini görürsünüz. Eğer birisi tarafından engellendiyseniz son görüntülenme tarihi yerine “Çok Uzun Zaman Önce” uyarısını göreceksiniz. Tabi bu uyarı tek başına kanıt değildir.

  Biyografileri Kontrol Edin

  Son adımımız da biyografileri kontrol etmektir. Bildiğiniz gibi her Telegram kullanıcısı dilediği gibi biyografi oluşturabilir ve diğer insanlar tarafından tanınmak için bunu paylaşmaktadır. Normalde biyografisini gördüğünüz bir kullanıcının artık biyografisine ulaşamıyorsanız Telegramdan engellenmişsiniz demektir. Telegramdan engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun yanıtı işte bu kadar kolaydır.

  Telegramda Engellendiğinizi Anlamanın Belirtileri

  Telegramdan engel yediğinize dair bazı belirtiler olduğunu ve bunları sizlerle paylaşacağımızı söylemiştik. Yukarıda başlıklar altında tane tane incelediğimiz konuları daha açık ve özet bir şekilde sıralamak gerekirse bunu da yaptık. Telegramda engellendiğinizi anlamanızın belirtileri aşağıdaki gibidir.

  • Arama yapamıyorsanız,
  • Biyografi göremiyorsanız,
  • Mesajlarınıza karşılık alamıyorsanız,
  • Mesajınızın görüntülenmesi sıfırda kalıyorsa,
  • Son görüntülenmede “çok uzun zaman önce” görüyorsanız büyük ihtimalle Telegramdan engellenmişsiniz demektir.

  Telegram Engel Nedir?

  Sosyal medyaların herkesin hayatına girmesiyle birlikte kimlerle konuşacağımıza, kimlerden uzak duracağımıza tam olarak karar veremiyoruz. İnsanlar kimi zaman doğru, kimi zaman yalan bilgilerle çevremize kadar girebiliyorlar ve sosyal medya üzerinden bizlerle iletişime geçebiliyorlar. Engelleme özgürlüğü burada devreye giriyor.

  Telegram engelleme sistemi sayesinde karşınızda insanın size mesaj göndermesini, görüntülü veya normal bir arama başlatmasını tamamen engelleyebilirsiniz. Eğer engellenen taraf sizseniz sizi engelleyen kullanıcıya hiçbir şekilde ulaşamazsınız. Tabi engeliniz kalkmadığı sürece. Eğer engel kaldırılırsa hiçbir şey olmamış gibi tekrardan iletişime geçebilirsiniz.

  Telegram Engelimi Nasıl Kaldırabilirim?

  Engelin kalktığı durumlarda iletişime kaldığınız yerden geçebileceğinizi söylemiştik. Peki, Telegram engelimi nasıl kaldırabilirim diye düşünüyorsanız aslında bu soruya olumlu bir yanıt vermek mümkün değil. Ne yazık ki engellendiğiniz insanlar tarafından engeliniz kaldırılmadığı sürece kendi engelinizi kaldırmanız imkansızdır. Doğru olan da böyle bir sistemdir diye düşünüyoruz.

  Eğer engelinizi kaldırtmak istiyorsanız öncelikle engel yememeye çalışmalı ve ilişkilerinizde kullandığınız yöntemlerde daha hassas olmalısınız. Bir haksızlık nedeniyle, dolandırma nedeniyle engellendiyseniz işi uzmanlara bırakmalı ve uzman desteği almak için polislere durumu anlatmalısınız.

  Telegram Hesabı Silinince Engel Kalkar Mı?

  Telegramdan engellendiğimi nasıl anlarım konusunda karşınızdaki insanlar tarafından engellendiğinizde bu engeli kendi kendinize kaldırmanın mümkün olmadığını söylemiştik. Telegram ilk yayınlandığında hesabınızı silip yeniden açmanız durumunda engellerin kalktığına şahit oluyorduk. Ancak yapılan son güncellemelerden sonra böyle bir durum söz konusu değildir, iyi ki...

  Umarız bir yanlış anlaşılma vardır ve kısa sürede engeliniz kaldırılır. Şimdilik Telegraamda engellendiğimi nasıl anlarım adlı içeriğimizin sonuna geldik. Detaylı bilgilendirme içeriklerimize her alanda devam edeceğiz. Soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşarak gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.

  arrow_upward