PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangileri? 2023

PUBG hafif makineli tüfekler oyunun ilk etabını atlatabilecek seviyededir.Sonrasında kesinlikle yeni bir silah bulmanız gerektiğini farkedeceksiniz.Bunun nedeni hafif makineli tüfeklerin, kurmalı tüfekler veya taarruz tüfeklerine kıyasla daha güçsüz olmasıdır.

İçindekiler
[Gizle]

  PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangileridir?

  Genelde PUBG hafif makineli tüfekler hangileridir sorusunu aradığınızda büyük ihtimalle göreviniz vardır, diğer türlü bu tüfekleri kullanmak isteyeceğinizi düşünmüyorum. PUBG oyununda hafif makineli tüfekler 7 adettir. Bunlar şu şekildedir:

  Hafif Makineli TüfekMermisiHasar
  UMP45.45 ACP41

  Tommy Gun

  .45 ACP40
  P905.75 mm35
  PP-19 Bizon9 mm35
  MP5K8 mm33
  Vector9 mm31
  Micro Uzi9 mm26

   

  Yukarıda ki tabloda da gördüğünüz gibi en güçlü hafif makineli silah UMP45 ve sonrasında Tommy Gun geliyor. Tabi ki bu tablodaki silahların verdiği hasarlar PUBG gelen güncellemelerle birlikte değişebilir.

  Tommy Gun Hafif Makineli Silah

  PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangileri? 2023

  Tommy Gun PUBG'de hafif makineli bir silah olarak geçer. İlk olarak oyunda 2016 yılında tanıtılan bu silah orjinal olarak ABD yapımı olup .45 ACP mermi kullanır.Ateş gücü ise 40'dır.

  UMP45 Hafif Makineli Silah

  PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangileri? 2023

   

  Universal Machine pistol'un kısaltması olan UMP hafif makineli silah sınıfında olup .45 ACP mermi kullanır. Ateş gücü ise 41'dir.

  Vector Hafif Makineli Silah

  PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangileri? 2023

  Yakın mesafeli çatışmalar da geri tepmeyi engellemesiyle meşhur olan Vector silahı 31 Ateş gücüne sahip olup, 9 mm mermi kullanır.

  P90 Hafif Makineli Silah

  PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangileri? 2023

  Sadece Air drop ile bulabileceğiniz P90 silahı diğerlerine nazan 5.7 mm mermi kullanır ve ateş gücü 35'dir.

  M5PK Hafif Makineli Tüfek

  PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangileri? 2023

  Vikendi bölgesinde bulabileceğiniz M5PK diğer haritalarda kullanılmamaktadır. 9 mm Mermi kullanan hafif makineli silah sadece 33 ateş gücüne sahiptir.

  Micro Uzi Hafif Makineli Silah

  PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangileri? 2023

  Diğer oyunlarda da çok gördüğümüz ateş gücü çok düşük olan bu silah mecburi durumlarda alınmakta oluyor. Micro Uzi seri atışları sayesinde biraz avantajlı olsa da 26 ateş gücüne sahip ve 9 mm mermi kullanmaktadır.

  PP-19 Bizon Hafif Makineli Silah

  PUBG Hafif Makineli Tüfekler Hangileri? 2023

  Sadece Erangel ve Vikendiye özel PP-19 bizon hafif makineli silahı Doğu Avrupa da piyasa çıkmıştır. 9 mm mermi kullanır ve ateş gücü 35'dir.

  PUBG Hafif Makineli Tüfekleri Nerede Bulunur?

  Genellikle çok kolay bulunan hafif makineli silahlar bazı görev veya haritalara özel çıkmasından dolayı farklı haritalarda bulunmaktadır. Yukarıda anlattığımız gibi PP-19 ve M5PK Vikendi'de bulabilirsiniz. Ayrıca PP-19 Bizon silahını Erangel haritasında da bulabilirsiniz. Bu 2 silah haricinde hafif makinelerden sadece bir tanesi Air Dropla düşer oda P90 silahıdır.

  Bazı durumlarda görev olarak istenilen silahları bulmanızı kolaylaştırmak için bu listeyi hazırladık.Herhangi bir sorunuz olursa yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin.

  arrow_upward