Wild Rift Master Yi Build Eşya Dizilimi Güncel Yama

Wild Rift oyuncularının ormanda severek oynadığı şampiyonların başında gelen Yi hakkında bir rehber içeriği hazırladık. Wild Rift Master Yi Build eşya dizilimi konusunda nispeten tecrübesiz oyunculara destek olmaya çalışırken, tecrübeli oyunculara da yeni yama sonrası yeni dizilimi hatırlatmak amacı güdüyoruz. 

İçindekiler
[Gizle]

  Wild Rift Master Yi Build Eşya Dizilimi

  Wild Rift Master Yi Build Eşya Dizilimi

  Wild Rift oyununda kolayca lig atlamak için en gerekli olan şeylerin başında nispeten kolay oynanabilir ve oyun taşıyabilen şampiyonlar tercih edilmektedir. Sonrasında ise bu seçtiğiniz şampiyon için doğru eşya dizilimini yapmalısınız. Wild Rift Master Yi build eşya dizilimini doğru yaparsanız oyun kazanma ihtimaliniz çok daha artacaktır. Daha yüksek yüzdeyle oyun kazanmanız için güncel Wild Rift yamasına uygun Master Yi eşya dizilimini sizlerle paylaşacağız.

  • Mahvolmuş Kralın Kılıcı
  • Aklın Sonu
  • Hayalet Dansçı

  Master Yi Buildinin belki de en önemli adımı yukarıda saydığımız üç eşyayı almaktır. Bahsettiğimiz üç eşyanın pasifleri ve özel pasifleri birleştiğinde DPS odaklı harika bir hasar vereceğinizden eminiz. Karşınızdaki şampiyonlara uygun eşya tercihi yapmak istiyor olsanız da ilk üç temel eşyayı aldıktan sonra diziliminizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer karşınızda Aklın Sonu alınmasını mümkün kılmayan bir takım varsa yerine başka bir saldırı hızı eşyası alabilirsiniz.

  Wild Rift Master Yi Sihidar Büyüleri

  Wild Rift Master Yi Sihidar Büyüleri

  Sihirdar büyüleri de Wild Rift oyununun en önemli parçalarından birisidir. Özellikle Master Yi gibi doğrudan oyun taşımaya odaklı bir şampiyon oynamak istiyorsanız spellerinizi en doğru şekilde seçmelisiniz. Sıçra büyüsü sayesinde Master Yi'nin kısa menzil dezavantajını ortadan kaldırabilirsiniz. Wild Rift en güçlü şampiyonlarda da Master Yi'ye göz atmıştık.

  Orman rolünde Master Yi oynuyorsanız da doğal olarak Smite yani Çarp almak zorunda kalacaksınız. Eğer karşınızda çok pasif bir orman karakteri varsa ve onu birebir de öldürebileceğinize inanıyorsanız Sıçra yerine Tutuştur alabilirsiniz. Tercih tamamen size kalacaktır, doğru tercihi yapmak konusunda şüpheleriniz varsa Flash sizi kurtarır.

  Wild Rift Master Yi Build Rünler

  Rünler belki de Wild Rift oyununda en çok karıştırılan ve yanlış bilinen özelliklerdir. Kaybettiğiniz oyunların çok büyük bir kısmını takımınızın hatalı rün seçimleri yüzünden kaybettiğinizi söylesek inanır mısınız? Çoğunluk buna inanmasa da düşük liglerde kaybedilen oyunların neredeyse tamamı hatalı rün seçimi yüzündendir.

  Wild Rift rank sıralaması da bu nedenle en düşük liglerde düşmeye el verişli değildir. Wild Rift Master Yi Build eşya dizilimi adlı içeriğimizde bahsedeceğimiz Yi Rünleri saldırı hızı odaklı bir dizilimin parçası olacaktır. Ölümcül Tempo sayesinde hem menzilinizi arttıracak hem de Zafer rün eklenmesiyle savaşlarda hayatta kalmaya daha yatkın olacaksınız.

  Wild Rift Master Yi Yetenek Ağacı

  Wild Rift Master Yi Yetenek Ağacı

  Wild Rift Master Yi Build eşya dizilimi konusunun belki de en temel başlıkları arasında yetenek ağacı gelmektedir. Doğru yetenekleri doğru sırayla geliştirerek çok daha güçlü ve yere sağlam basan bir başlangıç yapabilirsiniz. Yetenek gelişimini doğru takip etmezseniz sandığınızdan çok daha güçsüz durumda olabilirsiniz.

  Özellikle Alfa Vuruşu yeteneğini ve Wuju Stilini geliştirmeli, mümkün olduğu kadar birlikte kullanarak hasarınızı maksimum düzeyde tutmalısınız. Doğru zamanda Meditasyon yeteneğini kullanmak da hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracak, kırılgan olma sorununuzu tamamen ortadan kaldıracaktır.

  Wild Rift Master Yi Nasıl Oynanır?

  Master Yi Buildini doğru şekilde düzenlediğinizle aslında nasıl oynanır diye sormanıza gerek kalmayacak kadar kolay bir şampiyondur. Tek yapmanız gereken farmınızı yapmak, eşyalarınızı doğru sırayla almak ve sonrasında ne zaman güçlü olduğunuzu bilmektir. Eğer orman rotanızı kendi kendinize belirleyemiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz.

  • Keskingagalar,
  • Kırmızı Güçlendirme,
  • Golemler,
  • Kurtlar,
  • Mavi Güçlendirme,
  • Gromp,

  Orman rotasını kaçırmazsanız Wild Rift Master Yi build eşya dizilimi ve rünlerini mümkün olduğu kadar bahsettiğimiz gibi yapabilirseniz orta oyunda çok güçlü bir şampiyona sahip olacağınızı söyleyebiliriz. Verebileceğimiz en önemli oynanış ipucu Alfa Vuruşu yeteneği ile rakiplerin saldırılarından kaçınmak ve Meditasyon yeteneği ile ani hasarları blocklamanız olacaktır. Şimdilik Wild Rift Master Yi Build eşya dizilimi hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar.

  arrow_upward