Wild Rift Rank Sıralaması Nasıldır? Dereceli Aşamaları

Rekabetçi oyunların belki de insanları bu kadar cezbetmesinin nedeni oyuncular arasında bir sıralama yarışı olmasıdır. Wild Rift rank sıralaması hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız oyuna yeni başlıyor olmalısınız. Belki de ilk kez Wild Rift oyununda rekabetçi bir düzene geçeceksinizdir. 

İçindekiler
[Gizle]

  Wild Rift Rank Sıralaması Nasıldır?

  Wild Rift Rank Sıralaması Nasıldır?

  Wild Rift oyuncularının en çok dikkat ettiği, oyunu oynarken heycanlanmalarına neden olan konu başlıklarının başında Wild Rift rank sıralaması gelmektedir. Hangi sıralamada olduğunuz oyuna olan yatkınlığınızı ve yeteneğinizi gösterirken aynı zamanda oyun bilginizi de ölçmektedir. Beta sürecinden beri Wild Rift oyununa oldukça farklı lig düzenlemesi geldi. Şimdilik Wilf Rift lig sıralaması konusunda 10 farklı lig var ve hepsini teker teker inceleyeceğiz.

  • Demir
  • Bronz
  • Gümüş
  • Altın
  • Platin
  • Zümrüt
  • Elmas
  • Ustalık
  • Üstatlık
  • Şampiyonluk

  Demir

  Demir

  Riot Games'in neredeyse her rekabetçi oyununda karşımıza çıkan en düşük lig olan rank Demirdir. Demir liginde toplamda dört farklı aşamaya sahiptir yani Demir liginden çıkmak için öncelikle Demir IV, Demir III, Demir II ve Demir I liglerini atlamalısınız. Demir ligi çok düşük olduğu için bozgunlarda damga kaybetmezsiniz. Wild Rift en güçlü şampiyonları oynayarak bu ligden kolayca çıkabilirsiniz.

  Bronz

  Bronz

  Bronz ligi ile Demir ligi arasında neredeyse özellik açısından hiçbir fark yoktur. Bronz oyuncularının da atlaması gereken dört farklı aşama vardır. Aşamalar arasında oyun kazanmak damga kazanmanıza neden olurken, aldığınız bozgunlarda damga kaybetmezsiniz. Bronz liginden çıkmak oldukça basittir.

  Gümüş

  Gümüş

  League of Legends, Valorant ve Wild Rift gibi oyunların rekabetçi aşamalarında en çok oyuncunun takıldığı, rekabetçi ruhunun başladığı ilk liglerden birisi Gümüştür. Dört farklı aşamadan oluşmaktadır ve oyuncuların oldukça büyük bir yüzdesi Gümüş olarak oyuna devam etmektedir. Gümüşten çıkmak için ortalama oyun bilgisi yeterli olacaktır.

  Altın

  Altın

  Altın ligindeki oyuncular Wild Rift rank sıralaması konusuna hakim, oyun hakkında ortalama bir bilgiye sahip insanlardır. Diğer tüm bahsettiğimiz ranklar gibi dört aşamadan oluşurlar ve oyundaki tüm oyuncuların %40-50'i Altın liginde kendilerine yer bulmaktadırlar. Altın liginden çıkmak gelişmeye başlamanın ilk adımıdır.

  Platin

  Platin

  Eğer oyuna başladığınızdan beri çok fazla zaman geçmediyse hala Wild Rift rank sıralaması konusunda araştırma yapıyorsanız ve bir şekilde Platin ligine çıkmayı başardıysanız herşey yolunda gidiyor demektir. Platin ligi dört aşamadan oluşmasıyla birlikte ilk sezonunda Platin lige katılan oyuncular ileride büyük gelişim gösterebilirler.

  Zümrüt

  Zümrüt

  Benzer oyunlarda karşımıza çıkmayan, ilk defa Wild Rift rank sıralaması sayesinde gördüğümüz Zümrüt ligi de diğer alt ligler gibi 4 aşamadan oluşmaktadır. Eğer liginiz Zümrüt aşamasına ulaştıysa normal alışkanlıklarınızı terk edip daha fazla gelişerek ciddi başarılar kazanabilirsiniz.

  Elmas

  Elmas

  Dört aşamadan oluşan son ligimiz Elmas aşamasıdır. Elmas liginde de dört farklı ligi geride bıraktıktan sonra artık neredeyse e-spor camiasındaki oyuncularla karşılaşma şansınız olacak demektir. Böylesine ileri seviye bir ligde oynarken aşama atlamak sandığınızdan çok daha zor olabilir.

  Ustalık - Üstatlık - Şampiyonluk

  Ustalık - Üstatlık - Şampiyonluk

  Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk ligleri sadece bir aşamadan oluşur ve doğru zaman aralığında belirli puanları, sıralamaları geçerek bir üst lige geçiş sağlayabilirsiniz. Amacınız ileride bir e-sporcu olmaksa veya sadece gerçekten iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız artık amacınıza ulaşmışsınız demektir.

  Wild Rift Dereceli Damgaları Nasıl Kazanılır?

  Oyuncuların en büyük amacı ligler arasında tırmanmak, daha yüksek aşamalara çıkmaktır. Bu yükseliş aynı zamanda oyuncuları duygusal olarak tatmin ederken aynı zamanda kaliteli oyunlar geçirmelerine ve dahil oldukları liglerdeki damgaları, ödülleri kazanmalarına neden olur. Wild Rift dereceli damgaları nasıl kazanılır?

  Oyun kazanmak, karşılaşmaları başarıyla tamamlamak sizlere damga kazandırır. Kazandığınız damgalar sayesinde lig atlamaya, aşama kaydetmeye başlarsınız. Kaybettiğiniz oyunlarda ise damga kaybettiğinizi söylememiz gerekiyor. Sadece Demir ve Gümüş liglerinde kaybettikten sonra damga kaybı yaşamazsınız.

  Wilf Rift Hangi Lig Hangi Ligle Oyuna Girebilir?

  Wild Rift rank sıralaması konusunda değineceğimiz bir diğer konu da Wild Rift hangi ligler birlikte oyuna girebilir sorusudur. Oyuncular arasında haksızlık olmaması için, daha keyifli ve rekabet dolu bir oyun ortamı sağlanması için her lig birbiri ile oyuna giremez. Eğer arkadaşlarınızla Wild Rift dereceli oynamak istiyorsanız aşağıdaki tabloya dikkat etmelisiniz.

  Anlık LiginizBirlikte Oynayabileceğiniz Ligler
  DemirDemir, Bronz, Gümüş
  BronzDemir, Bronz, Gümüş
  GümüşDemir, Bronz, Gümüş, Altın
  AltınGümüş, Altın, Platin
  PlatinAltın, Platin, Zümrüt
  ZümrütPlatin, Zümrüt, Elmas
  Elmas IV-IIIZümrüt, Elmas
  Elmas II-IZümrüt, Elmas, Ustalık
  UstalıkElmas I ve II, Ustalık, Üstatlık
  ÜstatlıkUstalık, Üstatlık
  ŞampiyonlukŞampiyonluk

  Wild Rift Dereceli Ödülleri Nelerdir?

  Wild Rift rank sıralaması sayesinde bazı ödüller kazanabileceğinizi söylemiştik. Ortalama liglerde Wild Rift rank sıralamanıza göre ödül kazanmak için sezon sonuna kadar beklemeli ve sezon sonunda sezonu tamamladığınız lige göre açıklanan ödülleri toplamalısınız. Ne yazık ki her sezonun ödülü farklı olduğu için bu konuda kesin konuşamıyoruz. Ancak kazanabileceğiniz ödüller;

  • Şampiyon Kostümleri,
  • Şampiyon,
  • Sihirdar Simgesi,

  Şimdilik Wild Rift rank sıralaması adlı içeriğimizin sonunda geldik. Tüm detaylarıyla birlikte Wild Rift rank sıralamasını sizlere anlatmaya çalıştık. Eğer konu hakkında hala yanıt bulamadığınız sorular varsa bizlerle paylaşabilir, size yardımcı olmamız için yorum ve görüşlerde bulunabilirsiniz.

  arrow_upward