Instagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin Hatası Nedir?

Gündelik hayatınızdan kopmak için rutin bir Instagram gezintisine çıktığınızda mesaj gönderemediğinizi fark ederseniz ne yaparsınız? Instagram 3 gün boyunca mesaj gönderemezsin hatası ile ilk kez karşılaşan sosyal medya kullanıcıları sorunun nerede olduğunu anlamaya çalışıyorlar.

İçindekiler
[Gizle]

  Instagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin Hatası Nedir?

  Instagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin Hatası Nedir?

  Başka bir kullanıcıya mesaj atmaya çalıştığınızda ekrana gelen Instagram 3 gün boyunca mesaj gönderemezsin hatasıyla şok olduysanız doğru adrestesiniz. Neden sorusunu kendi kendinize sormanızın bir çözüm olacağını düşünmüyoruz. Öncelikle hatanın ne anlama geldiğini anlamaya çalışım, sonrasında neden karşılaştığınızı da açıklamaya çalışacağız.

  Instagram 3 gün boyunca mesaj gönderemezsin mesajı aldığınız süre boyunca mesajda da belirtilen süre zarfında kimseye mesaj gönderemezsiniz. Açık bir mesaj engeli olarak geçer ve Instagram kullanıcıları kendi arasında “DM Engeli” olarak adlandırırlar. Böyle bir hatayla karşılaşmanıza neyin neden olduğunu anlamıyor olabilirsiniz. Dilerseniz neden bu sorunu yaşadığınızı anlamanıza yardımcı olmaya çalışalım.

  Neden İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin Hatası Alıyorum?

  Bir kullanıcı şikayet etmeye çalıştığınızda neredeyse tüm başlıkların birbirine benzediğini göreceksiniz. Eğer herhangi biriyle olan konuşmalarınızda şikayet edilmenizi meşru kılacak bir şeyler geçiyorsa ve bu durum bir şekilde denetime takılırsa dm engeli almanız normaldir. Hiçbir kuralı ihlal etmeseniz bile özellikle yeni hesaplarda çok fazla DM atmak da aynı sonla karşılaşmanıza neden olur.

  • Yeni hesaplarla 1 saatte 30’dan fazla kişiye mesaj göndermiş olabilirsiniz,
  • Normal hesabınızla 1 saatte 60’dan fazla kişiye mesaj göndermiş olabilirsiniz,
  • DM’leriniz arasında +18, şiddet içerikli bir konuşma geçmiş olabilir,
  • Hakaret, küfür içerikli yorum yapmış olabilirsiniz.
  • Instagram 13 yaş sorununa takılmak (Çözümü için linke tıklamanız yeterli)

  Artık neden instagram 3 gün boyunca mesaj gönderemezsin mesajıyla karşılaştığınızı ve neden dm atamadığınızı biliyorsunuz. Tüm bu maddeleri okuduktan sonra hala “ben bahsedilen ihlalleri yapmadım” diyorsanız bir şekilde engeli kaldırmaya çalışmalısınız. Kimse haksız yere sınırlandırılmak istemez değil mi? Peki, nasıl?

  Instagram Mesaj Engeli Kaldırılır Mı?

  Mesaj engeli sadece doğrudan Instagram destek ekibi tarafından kaldırılabilir. Bu süreci başlatmak için yaşadıklarınızı anlatan bir destek mesajı atmalı ve ekip ile görüşme başlatmalısınız. Siz ekibi bilgilendirmediğiniz sürece ortada bir yanlışlık olsa da çözüme ulaşılması mümkün olmayacaktır. Eğer gerçekten bir ihlal yoksa ekipler tarafından mesaj engeliniz kaldırılacaktır. Yani evet, Instagram mesaj engeli kaldırılabilir.

  arrow_upward