İnstagram 13 Yaş Çözümü

Türkiye ve dünya üzerinde herkes tarafından çok sevilerek kullanılan bir sosyal medya platformu olan İnstagram'da, kullanıcıları bazı zamanlar 13 yaş sorunu ile karşılaşabiliyorlar. İnstagram 13 yaş çözümünün ne olduğu çok merak edilen bir konu haline geldi. Bu sorunu çözebilmek için başvurabileceğiniz bazı yollar vardır.

İçindekiler
[Gizle]

  İnstagram 13 Yaş Çözümü

  İnstagram 13 yaş sorunuyla karşılaştığınızda profilinize giriş engellenir ve herhangi bir gönderi paylaşamazsınız, aynı zamanda arkadaşlarınızın ve takip ettiğiniz kullanıcıların paylaştığı gönderileri ve hikayeleri de göremezsiniz. İnstagram uygulamasına erişiminiz engellenir. Bunun sebebi İnstagram’ın yaş konusunda çok katı olmasıdır. 13 yaşının altındaki kullanıcıların uygulamayı kullanması yasak olduğundan bu gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Bu sorunu çözebilmek için:

  • Öncelikle uygulamanın güncel olduğundan emin olun.
  • İnternet bağlantınız olup olmadığını kontrol edin.
  • Cihazınızı yeniden başlatın.
  • Uygulamayı silip yeniden yükleyebilirsiniz.
  • Hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmeyi deneyin.

  İnstagram 13 yaş çözümü için bu adımları deneyebilirsiniz. Eğer sorununuz hala çözülmediyse İnstagram ile iletişime geçip bu sorunu ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz.

  İnstagram İle İletişime Geçmek

  Bu sorunu çözmek için yapabileceğiniz şeylerden birisi İnstagrama kendi bilgilerinizin olduğu bir form göndermektir. Girmeniz gereken bilgiler bu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanınızda yazan adınızı ve soyadınızı yazın.
  • Ardından İnstagram üzerinde kullandığınız kullanıcı adını yazınız.
  • Hesabınıza kayıtlı olan e posta adresinizi de forma ekleyin.
  • Son olarak doğum tarihinizi yazın.

  Bu adımları tamamladıktan sonra eğer 13 yaşından büyükseniz ve bilgileriniz doğru ise hesabınız kısa bir süre sonra aktif hale geliecektir. Mailinizi olabildiğince düzgün bir şekilde yazmaya özen göstermeye dikkat etmelisiniz.

  İnstagram 13 Yaş Altı Kullanabilir Mi?

  İnstagram hesabı oluşturabilmeniz için en az 13 yaşında olmanız gerekmektedir. Eğer 13 yaşında değilseniz hesabınızın açıklama kısmında profilinizin bir ebeveyn tarafından yönetildiğini belirtmelisinizdir. Aksi takdirde hesabınız erişim engeli yiyebilir.

  arrow_upward