WhatsApp Son Görülme Nasıl Kapatılır?

WhatsApp çıktığı günden beri en çok kullanan uygulamalardan biridir. Kullanıcıları tarafından çok sorulan sorulardan biriside WhatsApp son görülme nasıl kapatılır sorusudur. WhatsApp son görülmesini kapattığımızda başka özelliklerini etkiler mi gibi soruların cevapları için bu yazımızı hazırladık.

İçindekiler
[Gizle]

  WhatsApp Son Görülme Nasıl Kapatılır?

  WhatsApp’ın özelliklerinden biriside son görülmenin kapatılabiliyor olmasıdır. Aynı şekilde görüldü bilgilerinizi de kapatmanız mümkündür. Bugün sizinle WhatsApp son görülmeyi nasıl kapatabiliriz onu öğreneceğiz. Son görülmenizi kapatmak istiyorsanız şu adımları takip etmeniz yeterlidir:

  • Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın.
  • Uygulamayı açtıktan sonra IOS cihazlarında bulunan hemen sağ alttaki ayarlar yazısına tıklayın.
  • Ayarlara bastıktan sonra Hesap butonuna tıklayın. Ardından gizlilik bölümüne gidin.
  • Son görülme yazısına tıklayın. 3 seçenekten birini seçebilirsiniz.

  WhatsApp son görülme ayarını kapatmak işte bu kadar kolaydır. Başka yapmanız gereken bir şey yoktur. Bu adımları uygularsanız çok kolay bir şekilde WhatsApp son görülme nasıl kapatılır sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.

  WhatsApp Son Görülme Ayarları

  WhatsApp son görülme ayarlarına girdikten sonra karşınıza 3 seçenek çıkacaktır. Arasından birini seçebilirsiniz. 3ününde farklı işlevleri vardır. WhatsApp son görülme nasıl kapatılır sizin için sıraladık. Herkes, Kişilerim, Ya da hiç kimse arasından birini seçebilirsiniz.

  • Eğer ‘herkes’ seçeneğini seçerseniz, rehberinizde olmayan kişiler de son görülme tarihinizi ve saatini görebilir. Rehberinizdeki kişiler de aynı şekilde görebilir.
  • ‘Kişilerim’ seçeneğini seçerseniz sadece rehberinizde kayıtlı olan kişiler son görülmenizi tarihinizi ve saatinizi görebilir. Rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler hiçbir şekilde son görülmes saatiniz ve tarihinizi göremezler.
  • Eğer ‘hiç kimse’ yazısını seçerseniz son görülme tarihinizi ve saatinizi hiç kimse göremez.

  Şunu da unutmayalım, eğer WhatsApp son görülmenizi kapatırsanız başkalarının son görülmesini de göremezsiniz.

  WhatsApp Kişiye Göre Son Görülme Kapatma

  WhatsApp son görülme nasıl kapatılır sorusundan sonra en çok sorulan sorulardan birisi ise WhatsApp’ta kişiye özel son görülmeyi kapatabilir miyiz sorusudur. Örneğin sadece seçtiğimiz kişiye özel son görülmemizi kapatabilir miyiz derseniz cevabımız maalesef ki hayır. Her geçen gün yeni bir güncelleme gelmektedir ancak şu an böyle bir güncelleme söz konusu değildir. WhatsApp son görülmenizi kapatabilirsiniz ancak kişiye özel kapatamazsınız.

  arrow_upward