Whatsapp Duruma Müzik Ekleme

Ailemiz ve sevdiklerimizle konuşmak için kulladığımız Whatssapp uygulamasında attığınız hikayelere müzik eklemek isteyebilirsiniz. Whatsapp duruma müzik ekleme işlemi aslında çok basittir. Birçok kullanıcın sorduğu bu soruyu sizin için cevapladık.

İçindekiler
[Gizle]

  Whatsapp Duruma Müzik Ekleme

  Whatsapp, gün içerisinde neredeyse her dakika elimizde olan telefonların içerisinde en çok kullandığımız uygulamalardan birisidir. Whatsapp uygulaması, bize birçok özellik sağlamaktadır. Ücretsiz olarak kullanabildiğimiz bu uygulamanın geliştiricileri İnstagram’ın en çok bilinen özelliklerinden birisi olan “durum atma” güncellemesini Whatsapp’a getirmiştir.

  Durum atma özelliği sayesinde bizlere diğer uygulamaları aratmayan konuşma uygulamasında attığımız durumlara müzik eklemekte mümkün. Whatsapp duruma müzik eklemek için yapmanızı önerdiğimiz birkaç adım vardır.

  • İlk olarak Whatsapp uygulamasını açınız.
  • Ardından Whatsapp uygulamasındaki durum seçeneğine basınız.
  • Arka planda eklemek istediğiniz şarkıyı açınız.
  • Şarkı çalarken Whatsapp durumundan video çekmeye başlayın.
  • Son olarak videonuzu paylaşın.

  Yapmanız gerekenler bu kadardır. Bu şekilde anlık olarak çektiğiniz Whatsapp videolarına müzik ekleyebilirsiniz. Eğer daha önce çektiğiniz ve müzik ekleyip düzenlemek istediğiniz bir video varsa onu yapmak için farklı bir yöntemimiz daha var.

  Whatsapp Durum Nasıl Paylaşılır?

  Whatsapp’ı açtığınızda, durum paylaşmak için hemen sol altta bulunan “durum” yazısının üzerine tıklayın. Ardından üzerinde kendi profil fotoğrafınızın olduğu “durum ekleyin” butonuna tıklayın. Durumunuza eklemek istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçin.

   Bu adımları tamamladıktan sonra videonuzu kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Videonuzu paylaştığınızda gizlilik ayarlarından isterseniz sadece dilediğiniz kişilere, isterseniz rehberinizdeki herkese açık bir şekilde paylaşabilirsiniz.

  Whatsapp Fotoğraflara Müzik Ekleme

  Durumunuzdaki fotoğraflara müzik eklemek istiyorsanız Whatsapp duruma müzik eklemeyi direkt Whatsapp üzerinden yapamazsınız. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır. En basit yolu herhangi bir video düzenleme programı indirmektir. Video düzenleme programını indirdikten sonra, arkasına koymak istediğiniz fotoğrafları seçmeniz gerekiyor.

   Ardından eklemek istediğiniz şarkıyı istersesniz uygulama içerisinden, isterseniz de kendi kitaplığınızda bulunan şarkılar arasından birisini seçip koymanız yeterli olacaktır. Bu gibi uygulamalar sayesinde kendinize özel videolar hazırlayabilirsiniz. Whatsapp duruma müzik ekleme işlemi için yapmanız gerekenler işte bu kadar kolaydır. Bugünkü yazımızda sizin için bunlardan bahsettik.

  arrow_upward