Whatsapp Business Nedir?

Whatsapp’la en çok karıştırılan uygulamalardan birisi olan Whatsapp Businnes nedir ve bu iki uygulama arasında ne fark vardır diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. sizin için bu soruyu cevapladık. Ne olduğuna beraber bakalım.

İçindekiler
[Gizle]

  Whatsapp Business Nedir?

  Whatsapp Business bize birçok kolaylık sağlayan bir uygulamadır. İsmi çok fazla bilinemsede duyanlar Whatsapp Business nedir sorusunu soruyor.  Küçük işletme sahipleri için çok yararlı olabilecek bu uygulama, müşterilerinizle hızlı ve rahat bir şekilde iletişim kurup, ürünlerinizi ve kampanyalarınızı paylaşmanızı sağlıyor. Aynı zamanda uygulamanın otomatik mesaj özelliğini kullanarak vakit kaybetmeden işlerinizi hızlandırabilirsiniz.

  Bu uygulama sayesinde gönderdiğiniz mesajların kaç kişiye ulaştığını ve kaç kişiye iletildiğini kolay bir şekilde görebilirsiniz. Hem App store’da hem de Google play store’da bulunması sebebiyle telefonunuzun modeli fark etmeksizin indirebilirsiniz.

  Whatsapp Business Ne Farkı Var?

  Whatsapp Business uygulaması her ne kadar Whatsapp’la karıştırılsa da aslında aralarında birçok fark vardır. Örneğin Whatsapp Business sayesinde müşterilerinizi dilediğiniz gibi kategoriye ayırabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamanın en çok sevilen özelliği ise hesabınıza lokasyon ve e posta adresinizi ekleyebilmenizdir. Kayıt olmak istediğinizde Whatsapp üzerinden yalnızca cep telefonunuzla hesap oluşturabilirken, Whatsapp Business sayesinde hem cep telefonundan hem de sabit numaralardan hesap oluşturabilirsiniz.

  Whatsapp Business Nasıl Kurulur?

  Whatsapp Business nedir öğrendikten sonra, uygulamasına sahip olmak istiyorsanız çok basit bir şekilde kurulumunu yapmanız gerekiyor. Birkaç adımda bunu tamamlayabilirsiniz.

  • İlk olarak Whatsapp Business uygulamasını App store ya da Google Play store’dan indirin.
  • Ardından ana ekranınıza gelecek olan Whatsapp Business simgesine dokunun.
  • Kaydolurken ülkenizi ve ülke kodunuzu seçmeniz gerekiyor. Telefon numaranızı yazdıktan sonra tamam tuşuna dokunun.
  • Telefonunuza 6 haneli bir doğrulama kodu gelecek. Kodu doğrulayın
  • Rehberinizdeki kişileri uygulamaya eklemek istiyorsanız kişilere ve fotoğraf erişimlere izin vermeniz gerekiyor.
  • Bu adımlardan sonra hesap oluşturun. Girmek istediğiniz işletme adını yazın, kategorinizi belirleyin ve profil fotoğrafınızı seçin.
  • İşletme profilinizi oluşturmak için keşfet butonuna, ardından işletme profiline dokunun.

  Bu adımları tamamladıktan sonra işletme profiliniz hazır olacaktır. Yapmanız gerekenler bu kadar. Artık müşterilerinizle konuşup, işlerinizi çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

  Whatsapp Business Ücretli Mi?

  Whatsapp Business nedir sorusunun cevabını verdiğimize göre bir sonraki sormamız gereken soru Whatsapp Business ücretli mi sorusudur. Whatsapp şirketi tarafından kurulan bu uygulama da aynı Whatsapp gibi tamamen ücretsizdir. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

  arrow_upward