Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarında bizleri en kısa yoldan tanımlayan şey profil resmimiz ve kullanıcı adımızdır. Tiktok kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hazırda kullandığınız Tiktok isminizden memnun değilsiniz demektir. Belki de çok daha yaratıcı, özgün bir nick de bulmuş olabilirsiniz. Dilerseniz konumuza geçelim, Tiktok kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

İçindekiler
[Gizle]

  Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

  Çoğu sosyal platform kullanıcı isimlerinin sık değiştirilmesine sıcak bakmıyor. Ancak Tiktok kullanıcılarının taleplerine karşı ılımlı olan platformlar arasında olduğu için Tiktok kullanıcı adı değiştirme işlemini hiç zorlanmadan yapabileceğinize inanıyoruz. Tiktok kullanıcı adı nasıl değiştirilir adım adım anlatmaya çalıştık.

  • Tiktok uygulamasını başlatın.
  • Kullanıcı adını değiştireceğiniz hesaba giriş yapın.
  • Profil Resminize tıklayarak Profil sayfanızı açın.
  • Karşınıza çıkacak ekranda “Profili Düzenle” butonuna dokunun.
  • Kullanıcı adınızı değiştirmek için İsim, Kullanıcı Adı yazan alana dokunun.
  • Yeni Kullanıcı Adınızı girin ve kurallara uygun olup olmadığını kontrol edip kaydedin.
  • Yeni Tiktok isminiz hayırlı olsun.

  Sizlerle paylaştığımız adımları tane tane ve sırasıyla takip ettiğiniz sürece hiçbir sorun yaşamadan isminizi değiştireceğinizden eminiz. Bu süreçte zorlanmamanız için gerekli adımların resimlerini de içeriğimize ekledik. Tüm adımları sizlerle paylaştığımız gibi takip etmenize rağmen kullanıcı adınız değişmiyorsa bazı kuralları çiğniyor olabilirsiniz.

  Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme Kuralları

  Ürettiklerinizin, paylaştıklarınızın her kesimden insanın karşısına çıkabileceği sosyal medya organlarında çok ciddi güvenlik kuralları ve sözleşmeleri olduğunu biliyorsunuzdur. Tiktok kullanıcı isimleri de kurallara uymak zorundadır. Eğer kurallara uymayan bir şekilde kullanıcı adınızı değiştirmeye çalışıyorsanız hatalarla karşılaşabilirsiniz. Tiktok isim değiştirme kuralları;

  • En fazla 20 karakter olmalı,
  • Başına otomatik olarak eklenen “@” işareti olmalı, (sizin yazmanıza gerek yok)
  • Tiktok kurallarına tamamen uygun olmalı,
  • Küfür, hakaret ve ırkçılık içermemeli,
  • Özgün olmalı.

  Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme Ücretsiz Mi?

  Sosyal medya platformlarında ne sıklıkla sizden ekstra ücret istendiğini biliyorsunuzdur. Her ne kadar tamamen ücretsiz olarak anılsa da çoğu platform bazı konularda kullanıcılarından ücret talep ediyor. Ne şanslıyız ki Tiktok kullanıcılarına verdiği değer sayesinde çoğu problemi tamamen ücretsiz olarak ortadan kaldırmamızı sağlıyor.

  Tiktok kullanıcı isminizi değiştirmek tamamen ücretsizdir. Hiçbir ek ücrete gerek kalmadan sizi tanımlayan, memnun olmadığını nickinizi değiştirebilir ve dilediğiniz isimle Tiktok kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tekrar değiştirmek istediğinizde aynı işlemleri tekrarlamanız yeterli olacaktır.

  Kaç Günde Bir Tiktok Kullanıcı Adımı Değiştirebilirim?

  Tiktokta diğer insanlar tarafından fark edilmenize yarayacak olan isminizi kurallara uygun olduğu sürece ücret ödemenize gerek kalmadan değiştirebileceğinizi söylemiştik. Hatta tekrar tekrar isim değiştirmeniz de mümkün. Tek yapmanız gereken kullanıcı adınızı yenisiyle değiştirdikten sonra 30 gün beklemektir. Ayda sadece bir kez kullanıcı isminizi değiştirebilirsiniz.

  arrow_upward