Süper Lig Şampiyonu Ne Zaman Belli Olacak?

Neredeyse tüm liglerde şampiyon belli olduğu için Süper Lig şampiyonu ne zaman belli olacak 2023 sorusu dünyada en çok merak edilen şampiyonluk sorusu olarak sorulmaya devam ediliyor. Okuyucularımızın ligimiz hakkındaki merakını anlıyor ve en kısa sürede gidermek için uğraşıyor olacağız. Bakalım Süper Lig 2023 şampiyonu ne zaman belli olacak?

İçindekiler
[Gizle]

  Süper Lig Şampiyonu Ne Zaman Belli Olacak?

  Süper Lig Şampiyonu Ne Zaman Belli Olacak?

  Fenerbahçe'nin ligi domine edecek gibi başladığı birçok sezonda olduğu gibi bu sezonda da kırılma anlarında büyük sorunlar yaşadığını ve günün sonunda Galatasaray'ın zirveye önce ortak, sonrasında da tek sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fenerbahçe'li taraftar şampiyonluğun son maça kalma ihtimalini hesaplarken dünya üzerindeki birçok futbol sever Süper Lig şampiyonu ne zaman belli olacak diye soruyor.

  Daha önce sizlerle Ankaragücü Galatasaray maç bileti ne zaman satışa çıkacak adlı bir içerik paylaşmıştık ve bu içerikte de söylediğimiz gibi lider Galatasaray 30 Mayıs tarihinde ligin sondan bir önceki maçına çıkacak. Eğer karşılaşmadan Galatasaray üç puan alırsa Süper Lig şampiyonu 30 Mayıs akşamı saat 22:00 civarında kesin olarak belli olacak. Galatasaray'ın alacağı beraberlik ve yenilgiye göre Fenerbahçe maçının sonucunu bekliyor olacağız. Süper Lig şampiyonu;

  • Galatasaray kazanırsa 30 Mayıs tarihinde,
  • Galatasaray beraber kalır, Fenerbahçe kaybederse 30 Mayıs tarihinde,
  • Galatasaray beraber kalır, Fenerbahçe berabere kalırsa 30 Mayıs tarihinde,
  • Galatasaray beraber kalır; Fenerbahçe kazanırsa 4 Haziran tarihinde
  • Galatasaray kaybeder; Fenerbahçe kaybederse 30 Mayıs tarihinde
  • Galatasaray kaybeder; Fenerbahçe berabere kalırsa 4 Haziran tarihinde
  • Galatasaray kaybeder; Fenerbahçe kazanırsa 4 Haziran tarihinde belli olacak.

  Resmi puan durumuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Süper Lig Şampiyonluğunun Son Maça Kalma İhtimali Var Mı?

  Süper Lig şampiyonu ne zaman belli olacak sorusuna verdiğimiz yanıtlara dikkatli bakacak olursanız aslında Süper Lig şampiyonluğunun son maça kalma ihtimalini kolayca anlayabilirsiniz. İki büyük Türk takımının da son karşılaşması deprem nedeniyle iptal olduğu için 4 Haziran tarihindeki Galatasaray-Fenerbahçe derbisi son maç olarak oynanacak. Eğer;

  • Galatasaray beraber kalır; Fenerbahçe kazanırsa,
  • Galatasaray beraber kaybeder; Fenerbahçe berabere kalırsa,
  • Galatasaray beraber kaybeder; Fenerbahçe kazanırsa son maça kalacak.

  Süper Lig Şampiyonluk Ödülü Ne Kadar?

  Sizlerle paylaştığımız Süper Lig şampiyonu ne zaman belli olacak adlı içeriğimzide şampiyonluktan o kadar çok sık bahsettik ki hepimiz şampiyonluğun ödül havuzunu, bu takımlardan neden bu kadar sıkı sıkıya rekabet ettiğini merak ettiğini düşünüyoruz. Süper Lig şampiyonu olan takım tam 40 Milyon TL kazanacak ve Şampiyonlar Ligine üç eleme turu oynama şartıyla da olsa katılma hakkı kazanacak.

  arrow_upward