Sons of The Forest Bot Komutları Nelerdir?

İlk bakışta her oyuncunun kafasını karıştıran bir yenilik Forest 2’de gözümüze çarpıyor. Sons of the Forest bot komutları sayesinde ekibinizde sayıca eksik olduğunuzda bu eksikliği kolayca kapatabilirsiniz. İnsanlar ilk gördüklerinde Sons of The Forest bot mu var diye sorsalar da komutları öğrendikten sonra botların olmasına oldukça seviniyorlar.

İçindekiler
[Gizle]

  Sons of The Forest Bot Ne İşe Yarar?

  Forest 2 botları sizler için çalışan yapay zekalardır. Ekip arkadaşlarınızın eksikliğini hissetmemeniz, sayıca oyunun sunduğu imkanlardan uzak kalmamanız için botları kullanmanız en mantıklısı olacaktır. Botların kullanımını daha faydalı hale getirmek, botlarınızı istediğiniz gibi yönlendirmek için bazı komutları bilmeniz gerekiyor.

  Nasıl kullanacağınızı ve komutları biliyorsanız botlarla gerçekten sağlıklı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Bilinçsiz kullanım ile pek işe yaramıyor gibi görünseler de botlar hakkında tecrübe sahibi olarak işleri ciddi anlamda yola getirebilirsiniz. Evlerin yapımında, kaynakların toplanmasında hatta avlanmada botlardan faydalanabilirsiniz.

  Sons of The Forest Bot Komutları Nelerdir?

  Forest 2 fiyatıyla yaptığı oyuncu dostu davranışı küçük arkadaş grupları için de aynen devam ettirmiş. Oyunun 8 kişilik olduğunu düşünecek olursanız ne yazık ki herkesin 8 kişi hayatta kalma oyunu oynayacak kadar geniş bir çevresi olmayabilir. Böyle durumlarda Sons of The Forest bot komutlarını biliyorsanız yeni Forest botlarıyla ekibinizi tamamlayabilirsiniz. Sons of The Forest komutları;

  • Beni Takip Et,
  • Al,
  • Eşyayı Al,
  • Ara Ver,

  Beni Takip Et

  Grubunuzun yeni üyesine beni takip et dediğinizde tekrar bir emir verene kadar sizi takip edecektir. Nereye giderseniz gidin yanınızdan bir adım bile ayrılmayacak bir arkadaşınız olması güzel görünse de yüksek yerlerde dikkat etmenizi öneriyoruz. Yeni arkadaşınızın düşmesini istemezsiniz.

  Al

  Al komutu sayesinde üzerinizde ağırlık yapan bazı materyalleri yapay zekaya verebilir ve ağırlığından kurtulabilirsiniz. Hiç merak etmeyin, sonrasında bottan eşyalarınızı geri alabilirsiniz. Yerinde kullanıldığında çok efektif bir yöntem olacağından ve farklı amaçlarla kullanacağınızdan eminiz.

  Eşyayı Al

  Eşyayı al komutu aslında çeviri sırasında atlanmış bir kelimedir. Oyun tabiriyle “Loot” olarak düşünecek olursanız emirin ne işe yaradığını çok daha iyi anlayabilirsiniz. Eşya al komutunu verip, toplanacak kaynağı seçtiğinizde sizin için kaynak toplamaya başlayacaktır. Eşya al yerine Topla olarak çevrilse çok daha iyi olabilirmiş.

  Ara Ver

  Yapılacak bir iş olmadığını düşünüyorsanız grubun en yapay üyesine ara ver diyerek oturup dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Pek yorulan bir arkadaş olmasa da sürekli olarak etrafta dolaşması kimseyi mutlu etmez diye düşünüyoruz.

  Sons of The Forest Botları Nasıl Kullanılır?

  Birçok farklı nedenle botların kullanımının faydalı olduğundan bahsetmiştik. Üzerine basa basa anlattığımız bu faydalara nasıl erişeceğinizi tam olarak bilmiyorsanız botlara pek yaklaşmamışsınız demektir. Çünkü Forest 2 bot kullanımı tahmin edebileceğinizden de basit. Şimdiye kadar bu süreci keşfedemediyseniz tane tane kullanımlarını anlatmaya çalışalım.

  • Botun yanına gidin,
  • E tuşuna basın.
  • E tuşu işe yaramıyorsa tuş atamalarından E yerine kullandığınız aktif etme tuşuna basın.
  • Komut sekmesi açıldığında yaptırmak istediğiniz işi seçin ve keyfinize bakın.

  Sons of The Forest Bota Ne Yaptırmalıyım?

  Sons of The Forest bot komutları ile tam olarak ne yapacağınızı başkasının söylemesi pek mantıklı değildir. Ekibinizde neyin eksik olduğunu düşünüyorsanız bu eksikliği botlarla tamamlamalı ve bu şekilde çalışmaya devam etmelisiniz. Doğru zamanda verilecek doğru komutlar sayesinde aslında botlara her şeyi yaptırabilirsiniz.

  Sons of The Forest Botlar Acıkır Mı?

  Hayatta kalma oyunlarında arkadaşlarınızı değil kendi karnınızı bile doyurmakta, hayatta kalmakta zorlanıyor olmalısınız. Aslında bu zorluk biz oyuncuların en çok keyif aldığı şeyin ta kendisi. Böylesine zorlu oyunlarda bir de yapay zekaya bakmak zorunda olmak işleri çığırından çıkartabilir. Hiç merak etmeyin Sons of the Forest botları acıkmazlar.

  Sons of The Forest Botlar Yorulur Mu?

  Acıkmadığını öğrendiğiniz botların yorulmadığını da tahmin ediyorsunuzdur. Herhalde ıssız bir adaya düşecek olsanız hem acıkmayan hem de yorulmayan bir yapay zekayı, Sons of The Forest bot komutlarını da verebildiğiniz bir yapay zekayı ilk üç tercihiniz arasında tutardınız. Hatta ilk üç tercihinizin üçü de aynı bot olabilir. Kimin gerçek arkadaşlara ihtiyacı var ki, Forest 2 sevdalıları hariç…

  Sons of The Forest Kaç Tane Bot Eklenebilir?

  Oyunun 8 kişiye kadar oynanabileceğini söylemiştik. Ekibinizde ne kadar eksik varsa o kadar bot ekleyebilir ve oyunu eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz. Sayıca eşit olsa da aynı tadı alamayacağınızı biliyoruz ancak hiç oynayamamaktan iyidir, değil mi? Artık Sons of The Forest bot komutları hakkında her şeyi biliyorsunuz. Dilediğiniz kadar ekleyin ve emir yağdırmaya başlayın, acı yok Rocky.

  arrow_upward