Snapchat Dil Değiştirme

Snapchat arkadaşlarınızla hikayeler paylaşıp sohbet edebildiğiniz bir uygulama olarak çok kişi tarafından kullanılan bir sosyal medya platformudur. Bazı zamanlar uygulama dilinin kendi kendine değiştiğini görebiliyoruz. İPhone ve Andorid kullanıcılarının yaşadığı bu problemden dolayı Snapchat dil değiştirme nasıl yapılır sorusu sık sık akıllara geliyor.

İçindekiler
[Gizle]

  Snapchat Dil Değiştirme

  Sosyal medya platformları arasında en popülerlerinden birisi olan, telefonlarımızı elimizden düşüremediğimiz Snapchat uygulamasında uygulama içerisindeki dili değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun birden fazla sebebi olabilir. Yeni bir dil öğrenmeye çalışıyorsanız kelimeleri sürekli görüp pratik yapmak amacıyla değiştirmek ya da sık sık görülen bir hata olan uygulamanın kendi dilini değiştirme hatasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  • Snapchat Dil Değiştrime Andorid
  • Snapchat Dil Değiştirme iOS

  Andorid ve iPhone cihazlarda, işletim sistemleri birbirlerinden çok farklı oldukları için dil değiştirme işlemleri farklılık göstermektedir. Ancak merak etmeyin, sizin için iPhone ve Android telefonlarınızda bu sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

  Snapchat Dil Değiştirme Andorid

  Andorid cihazınızda Snapchat uygulaması anlamadığınız bir dile dönüştüyse ya da dilini kendi isteğinizde göre değiştirmek istiyorsanız bu işlem oldukça kolaydır. Snapchat dilinizi değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken adımlar şunlardır:

  • İlk olarak Google play store uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor.
  • Ardından Google play store hizmetlerinden ayarlar kısmına gidin
  • Uygulamaların dilini Türkçe olarak belirleyin
  • Ayarları kaydedin
  • Ayarları kaydettikten sonra Snapchat cihazınızı telefonunuzdan kaldırın
  • Kaldırma işleminin bitmesinin ardından Snapchat uygulamasını geri yükleyin

  Bu adımları tamamladıktan sonra hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Snapchat uygulamasının tamamen istediğiniz dilde olduğunu göreceksiniz. Ancak şunu unutmamalısınız ki herhangi birisi size farklı bir dilden mesaj atarsa mesajın dili değişmeyecektir. Sadece uygulama içerisindeki dilin değiştiğini göreceksiniz.

  Snapchat Dil Değiştirme iPhone

  iPhone cihazlarınızın üzerinden Snapchat’in dilini değiştirmeniz çok daha kolaydır. İlk olarak profil ikonunuza tıklamanız gerekiyor. Ardından sağ üstte bulunan dişli çark simgesine dokunun. Eğer uygulamanız İngilizce ise “I Need Help” yazsının üzerine tıklamanız gerekmektedir. Yardım sayfasında dil kısmını göreceksiniz. “Language” butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza diller çıkacaktır. Onların arasından kullanmak istediğiniz dili seçip tamam tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

  Snapchat Dilini Türkçe Yapma

  Dil değiştirme işlemini Andorid ve iOS cihazlarda nasıl yapabileceğinizi sizin için anlattık. Eğer uygulamanızın dillini Türkçe yapmak istiyorsanız Andorid cihazlarda Google play store ayarlarına girdiğinizde oradan Türkçe dilini seçmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde iOS cihazlarda da anlattığımız gibi dil seçenekleri kısmından Türkçe dilini seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  arrow_upward