LOL Ne Demek?

LOL ne demek sorusu çok farklı kesimden insanların ortak dille sorduğu bir sorudur. İnternet dünyasına giriş yaptığımız ilk gündenlerden beri sorulmaya devam eden bu soruya hep beraber yanıt arayacağız. LOL ne demek sorusuna yanıt ararken sadece bir kısaltma veya terimi değil, LOL'ün kullanıldığı neredeyse her alandaki anlamını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Dilerseniz, daha fazla beklemeden konumuza geçelim.

İçindekiler
[Gizle]

  LOL Ne Demek?

  LOL kısaltması oyunlarda, sohbet uygulamalarında, çocukların dünyasında çok farklı anlama gelir. Hayatımızın birçok alanında farklı anlamlarda kullanılan kısaltmayı daha yakından tanımak için LOL kısaltması hakkında sorulan sorulara ve yanıtlarına göz atalım. Karşınızda çeşit çeşit kullanımlarıyla lol;

  • Sesli gülmek anlamına gelir.
  • League of Legends oyununun kısaltmasıdır.
  • Çocukların dünyasında en sevilen oyuncaklardan birisidir. 

  Listelediğimiz LOL anlamlarını daha yakından tanımak istiyorsanız, yazımızın devamı sizin için sıkıcı geçmeyecek demektir.

  Mesajlaşırken LOL Ne Demek?

  Eğer birisiyle mesajlaşıyorsanız, bir mesajlaşma grubunda sohbete dahil oluyorsanız LOL kısaltmasına denk gelebilirsiniz. Mesajlaşma sırasında LOL kısaltmasını görüyorsanız büyük bir olasılıkla birisi şaka yapmıştır çünkü LOL kısaltması İngilizce ''laugh(ing) out loud'' teriminin baş harflerinden oluşur. Terimi Türkçeye, yüksek sesle güldüm olarak çevirebiliriz. 

  Sosyal Medya LOL Ne Demek?

  Sosyal medyada gezerken LOL kısaltması gözünüze çarpıyorsa büyük olasılıkla komedi sayfalarından birisinde geziyorsunuzdur. Sosyal medyada kullanılan LOL terimi, mesajlaşırken kullanılan ile tamamen aynıdır. Yani yüksek sesle gülmek anlamına gelir. 

  LOL Oyun Ne Demek?

  Oyunlar hakkında konuşulan ortamda LOL kelimesini duyarsanız, çok büyük ihtimalle kulağınıza gelen LOL kısaltmasının gülmekle, komediyle alakası yoktur. Dünyanın en çok oynanan ve izlenen oyunlarından birisi olan League of Legends oyunun kısaltması LOL'dür ve oyunu oynayan oyuncular, League of Legends hakkında konuşurken oyundan LOL olarak bahsederler.

  LOL Bebek Nedir?

  LOL bebeğin, LOL'ün diğer anlamlarla uzaktan, yakından bir bağlantısı yoktur. Bir oyuncak serisinin genel adı olan LOL bebek, sadece markanın satış politikası olarak LOL kısaltmasını kullanır. Tam olarak bir anlama gelmez ama çocuklar tarafından oldukça sevilir.

  LOL İngilizcede Ne Anlama Gelir?

  İngilizce olarak sık sık kullanılan bir kısaltma olan LOL İngilizcede ne anlama gelir diye merak ediyorsanız, duyacağınıza şaşırabilirsiniz. LOL kısaltmasının tam açılımı, laugh(ing) out loud'dur. Türkçeye yüksek sesle güldüm olarak doğrudan çevirilmiştir. 

  LOL Nerelerde Kullanılır?

  LOL kısaltmasının anlamını öğrendiniz ve arkadaş ortamında, sosyal medyada kullanmak istiyorsunuz ama nerede kullanacağınızı tam olarak bilmiyorsunuz. Fazla düşünmenize gerek yok, eğer gülmek anlamına gelen LOL kısaltmasını kullanmak istiyorsanız size komik gelen her şeyin yanıtı olarak lol yazabilirsiniz.

   

  arrow_upward
  Hesabım