lmao Ne Demek?

lmao ne demek sorusunun neden trendlerde olduğunu anlamak hiç zor değil. Sosyal medya sitelerinde, oyunlarda, özetle internet aleminde en çok kullanılan kısaltmalardan birisi olan lmao tam olarak ne anlama geldiği konusunda birçok söylentiye sahip. Eğer siz de lmao ne demek diye merak ediyorsanız yazımızda lmao hakkında tüm detayları sizin için inceledik demektir. Daha fazla lafı uzatmalayım.

İçindekiler
[Gizle]

  lmao Ne Demek?

  lmoa kısaltması, İngilizce bir terimin baş harflerinin yan yana konulmasıyla ortaya çıkmıştır. Kısaltmanın tam olarak ne anlama geldiğini anlamak için önce İngilizce terimi anlamaya çalışalım. Harf kombinasyonunun bütün hali, laughing my ass(arse) off olarak biliniyor. Kimi sözlüklerde açılım ''ass'', kimi sözlüklerde ise ''arse'' olarak geçiyor. Türkçe bir deyime karşılık gelecek olsaydı, terimin karşılığı '' gülmekten yarıldım'' olurdu. 

  Lmao olumlu bir gülme olarak düşünülebilirken, dalga geçmek anlamında da kullanılabilir. Rezil olma durumlarda ''gülmekten yarıldım'' veya daha da kötüsü komik olmayan bir konuda lmao yazarak durumun aslında komik olmadığını belirtmek amaçlı kullanılabilir. 

  LMAO Neredelerde Kullanılır?

  Lmao'nun ne anlama geldiğini artık çok iyi biliyorsunuz ve diyelim ki kullanmak istiyorsunuz. Nasıl ve nerelerde kullanacağını merak ediyorsanız, sizler için bunu da düşündük. LMAO;

  • Komik bir görsel gördüğünüzde,
  • Birisi espri yaptığında,
  • Komik olmayan bir şakaya karşı,

  her alanda ama özellikle internet aleminde ve sosyal medyada kullanılır.

  KekW Lmao Ne Demek?

  İnternet ortamındaki bir insanın gülme videosunun yazıya dökülmüş hali olan Kekw, Lmao ile beraber kullanıldığında anlamını değiştirmek. Gülmekten öldüm terimini daha da güçlendirir ve nasıl güldüğünüzü de betimler. Yukarıda bahsettiğimiz açıklamalar tamamen bu kısaltmada da geçerlidir. Kekw, anlamda bir değişikliğe neden olmaz. 

  İngilizce Lmao Nedir?

  Sadece İngilizce anlamıyla ilgileniyorsanız, bu sorununuzu da çözebiliriz. Dünyanın en büyük sözlüklerindeki anlamına göre; laughing my ass off, laughing my arse off gibi iki farklı şekilde geçiyor. Hangisinin net doğru olduğuna dair bir ibare yok ama iki şekilde kullanımı da aynı anlama çıkıyor.

   

  arrow_upward
  Hesabım