İnstagram Ramadan Nedir?

İnstagram uygulaması özel günlerde ve aylarda farklı özellikler ve temalarla karşımıza çıkabiliyor. 12 ayda sadece 1 kere gelen ramazan ayı için karşımıza güzel bir sürprizle çıkan İnstagram uygulaması, görenlerin aklında İnstagram ramadan nedir sorusunu bırakıyor.

İçindekiler
[Gizle]

  İnstagram Ramadan Nedir?

  Ramazan ayının başından itibaren İnstagram uygulamasına girdiyseniz hikayeler kısmında Ramadan yazısını mutlaka görmüşsünüzdür. Kişinin ismi gözükmeden paylaşılan hikayede merak edip üzerine tıkladığınızda bir hesaba yönlendirilmediğiniz için İnstagram ramadan nedir sorusu gün içerisinde her kullanıcının sorduğu bir soru haline geldi.

  İnstagram ramadan sayesinde hikayelerinizi daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellikten yararlandığınızda hem ramazan ayının gelişini kutlamış olacaksınız, hem de bu kutlamaya sevdiklerinizi dahil edebileceksiniz. Eğer ramadan adı altında paylaşım yapamıyorsanız bunun sebebi gönderinizde uygunsuz içerik bulunması olabilir, ya da internet bağlantınızda bir sıkıntı olabilir. Kontrollerinizi yaparak sizde bu şekilde paylaşımınızı yapabilirsiniz.

  İnstagram Ramadan Nasıl Yapılır?

  Hikayelerinizin öne çıkarılması ve ramadan yazısının gözükmesini isterseniz bu özelliği sizde görmüşsünüz ve beğenmişsinizdir demektir. Aklınıza bunu nasıl yapmalıyım sorusu geldiyse sizin için adım adım anlatacağız.

  • İlk olarak yapmanız gereken şey telefonunuzda bulunan İnstagram simgesine tıklayıp uygulamaya giriş yapmanızdır.
  • Ardından paylaşmak istediğiniz fotoğrafı ya da videoyu hikaye yerine koyunuz.
  • Hikayenizi paylaşmadan önce göreceğiniz sol üstte bulunan gülen surat simgesine tıklayın.
  • İki tane özellik göreceksiniz, eklemek istediğinize tıklayın.
  • Paylaşmak istediğiniz hikayenizi paylaşın.

  Bu adımları tamamladıktan sonra sizde adınız ramadan olarak gözükecek şekilde hikayenizi paylaşabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz kadar hikaye paylaşabilirsiniz, bunun bir sınırı yoktur. Bununla birlikte bu özelliğin sadece 1 ay boyunca İnstagram’da duracağını unutmayın. Ramazan ayı bittiğinde seneye kadar bu özelliği bir daha kullanamayabilirsiniz.

  arrow_upward