Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram kullanıcılarının en çok sorduğu soruların başında Instagram hesabı nasıl dondurulur konusu gelmektedir. Sosyal medyanın bir çılgınlık boyutuna gelmesi ve adeta bağımlılık yapması hayatımızdan çok uzun süreler çalmasına neden oluyordu. Belki de bu nedenle Instagram hesabı nasıl silinir diye arayanların sayısı artmaya başladı.

İçindekiler
[Gizle]

  Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

  Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur

  Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmaya karar verdiyseniz sizler için yapabileceğimiz en yararlı hareketin Instagram hesabı nasıl dondurulur sorusuna yanıt vermek olacağını düşünüyoruz. Instagram hesabını süreli dondurmak isteyen kullanıcıların nasıl nedenleri olduğunu tahmin ediyor ve daha fazla uzatmadan direkt hesap kapatma aşamasına geçmek istiyoruz. Sizler için Instagram hesap durdurma işlemini iki farklı yöntem ile ele aldık. Instagram hesabı nasıl dondurulur?

  • Uygulama Üzerinden Instagram Hesabı Dondurma
  • Masaüstünden Instagram Hesabı Dondurma

  Uygulama Üzerinden Instagram Hesabı Dondurma

  Instagram kullanan milyarlarca insanın neredeyse tamamı mobil cihazlar üzerinden gönderim yapmakta ve gönderimleri takip etmektedir. Hesabınızı nasıl donduracağınızı merak ediyorsanız öncelikle Instagram'a eriştiğiniz cihaz üzerinden neler yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Eğer Instagram hesabınızı dondurmak konusunda kararlıysanız ve mobil cihazlar kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • Uygulamayı başlatın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Profil ayarlarınıza ulaşmak amacıyla ekranın sağ altındaki avatarınıza veya profil emojisine dokunun.
  • Karşınıza gelen ekranın sağ üstündeki ayarlar simgesine, yani üç çizgiye, dokunun.
  • Hemen ardından "Ayarlar ve Gizlilik" başlığına dokunun.
  • Hesap başlığına dokunduktan sonra "Hesap Sil" butonuna dokunun.
  • Hesabı dondurma talebinizden sonra sorulan sorula yanıt verin.
  • Şifrenizi doğrulayın ve hesabınızı başarıyla dondurun.

  Masaüstünden Instagram Hesabı Dondurma

  Daha önce sizlerle cep telefonunuzdan Instagram hesabınızı nasıl donduracağınızı paylaşmıştık. Cep telefonu yerine doğrudan bilgisayar üzerinden yani masaüstünden Instagram kullanan sosyal medya kullanıcılarına da yardımcı olmak istiyoruz. Eğer Instagram'a masaüstünden giriş sağlıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek Instagram hesabı nasıl dondurulur sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

  • Instagram resmi sayfasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Profil resminize tıklayarak Profilinize gidin.
  • Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
  • Ekranın aşağılarındaki "Hesabımı Geçici Olarak Dondur" butonuna tıklayın.
  • Hesabınızı neden dondurduğunuza dair sorulara yanıt verin.
  • Ve işlemi "Evet" diyerek sonlandırın. Hesabınız başarıyla donduruldu.

  Dondurulmuş Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

  Daha önce dondurduğunuz hesabı tekrardan aktif hale getirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken resmi Instagram hesabını açarak hesabınıza giriş bilgilerinizle doğru bir şekilde giriş yapmaktır. Tüm işlemleri başarıyla tamamladığınızda hesabınız kolayca aktif hale gelecektir. Dondurma işlemleri sınırsız olarak atılabildiği için deneme amaçlı da hesabınızı dondurup geri açmayı deneyebilirsiniz.

  Instagram Hesabımı Dondurmalı Mıyım?

  İçeriğimizi okuduğunuza göre Instagram hesabınızı dondurmayı amaçladığınızı düşünüyoruz. Peki, gerçekten Instagram hesabınızı dondurmak konusunda kararlı mısınız? Kullanıcılar hayatlarının birçok farklı döneminde hesaplarını tamamen olmasa da kapatmayı planlarlar ancak her zaman bu planlarını hayata geçirmezler. Gerçekten hesabınızı dondurup, dondurmamak konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız yanıtlayalım. Instagram hesabımı dondurmalı mıyım?

  • Eğer günde 3 saatten önce Instagram kullanıyor ve bundan şikayetçiyseniz,
  • Derslerinize, sorumluluklarına Instagramın engel olduğunu düşünüyorsanız,
  • Hayatınızı olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorsanız,
  • Instagramda gördüklerinizi satın almadan duramıyorsanız,
  • Sosyal medya botoksuna giriyorsanız Instagram hesabınızı kapatmalısınız.

  Benzer şekilde tüm bu maddeleri kendi kendinize ortadan kaldırabileceğinizi, hayatınızın kontrolünü elinize almakta başka bir adıma üçüncü kişilerin dahil olmaması gerektiğini düşünüyorsanız hesabınızı dondurmadan, Instagram hesabı nasıl dondurulur sorusuna yanıt bulmadan da hayatınıza yön verebilirsiniz. Eğer fazla zamanınız gidiyorsa Instagram Aktiflik Kapatma adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

  Dondurulan Instagram Hesabı Tekrar Açılır Mı?

  Instagram hesabı nasıl dondurulur konusunda cevap vermemiz gerektiğini düşünen bir diğer soru da silinen Instagram hesabı terkar açılır mı sorusudur. Eğer hesabınızı dondurmak istiyorsanız yaptığınız eylemin sonuçlarını kesin olarak bilmelisiniz. Instagram hesabı nasıl dondurulur başlığı altında verdiğimiz yanıtları uyguladığınızda Instagram hesabınız geçici olarak dondurulmaktadır.

  Geçici olarak dondurulmak konusunun anlamı hesabın geri dönüşü olarak tamamen kayıtlardan silinmesidir. Bir kez geçici dondurma işlemi yaptığınız hesabı ne mutlu ki geri açabilirsiniz. Siz yine de dondurma işemlerini yaparken çok dikkatli olmalısınız. İstemeden hesabınızı tamamen kaldırabilirsiniz.

  Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Görüntülenir?

  Bir Instagram hesabı dondurulduğunda kullanıcılar o hesaba ulaşmaya çalışabilirler. Ne kadar emek verirlerse versinler Instagram hesabı bir kere kapatıldıktan sonra bir daha kimse tarafından görüntülenemez. Hesabınızın linki ile profilinizi görüntülemeye çalıştığınızda hesabın görüntülenemediği sizin tarafınıza da bildirilecektir. Şimdilik Instagram hesabı nasıl dondurulur adlı içeriğimizin sonuna geldik. Artık Instagram hesabı nasıl donar biliyorsunuz.

  arrow_upward