İnstagram Favorilere Ekleme Nasıl Yapılır

Sosyal medya üzerinden fotoğraflarımızı ve videolarımızı paylaşabileceğimiz bir uygulama olan İnstagram, yeni bir özelliğiyle karşımızda. İnstagram favorilere ekleme özelliği son zamanlarda çok konuşuluyor ancak kimse ne olduğunu bilmiyor. Bu sorunun cevaplarını bulabilmeniz için bu yazımızı sizinle paylaştık.

İçindekiler
[Gizle]

  İnstagram Favorilere Ekleme Nasıl Yapılır?

  Her geçen gün daha fazla güncelleme getiren ve gelişen bir uygulama olan İnstagram, kullanıcıları için çok kolaylık sağlayacak bir özellikle karşımıza çıkmıştır. İnstagram’a özellikle bir kişinin paylaştıklarını görmek için girdiniz ama ana sayfanızda en aşağılarda mı çıkıyor? İşte bu özellik sayesinde bu durumdan kurtulabilirsiniz.  

  Normalde ana sayfanızdaki akış sırası en çok etkileşimde olduğunuz kişilere göre sıralanıyordu. Daha önce Facebook üzerinde gördüğümüz bu özellikle birlikte sizin için önemli olan ve seçtiğiniz hesapların gönderilerini ilk başta görebileceksiniz. Birkaç adımda bu işlemi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak İnstagram uygulamasını açın.
  • Ardından ana sayfanızda sol üst köşede “İnstagram” yazısının üzerine tıklayın.
  • Karşınıza çıkacak olan seçeneklerden “favoriler” butonuna tıklayın.
  • Sağ üst köşedeki üç çizgiye bastıktan sonra “+” simgesine basın
  • Son olarak Favorileri Onayla seçeneğini seçin.

  Bu adımları tamamlayarak İnstagram favorilere ekleme işlemini başarıyla yapabilir ve paylaştıkları gönderilerden ilk siz haberdar olabilirsiniz. Favorilerime kaç kişi ekleyebilirim diye düşünüyorsanız maalesef bunun bir sınırı vardır. En fazla ekleyebileceğiniz kişi sayısı 50’dir. Ancak bu da çok yüksek bir rakam olduğu için bu özelliği severek kullanacağınızdan eminiz.

  İnstagram Favoriler Nerede?

  Bahsettiğimiz adımları tamamladıktan sonra, İnstagram’da favorilediğiniz hesaplar ana sayfanızın en üstünde çıkacaktır.  Bu sayede sizin için daha önemli olan içerikleri hesabınıza girdiğiniz gibi görebileceksiniz. Bu konu hakkında Herhangi bir bilgi aldığımızda bu yazımızı sizin için güncelleyeceğiz.

  İnstagram Favoriler Gözükmüyor?

  İnstagram favorilere ekleme güncellemesi henüz gelmemiştir. Ancak sen son yapılan açıklama sayesinde, yakın bir zamanda geleceğinden şüphemiz yoktur. Geldiği zaman üstte yazdığımız adımları uygulayarak kolay bir şekilde bu özelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

  İnstagram Favorilere Eklediğimde Bildirim Gider Mi?

  Bir arkadaşınızın ya da tanıdığınız kişinin hesabını favorilere eklediğinizde bildirim gider mi diye merak ediyorsanız endişelenmeyin, o kişiye bildirim gitmez. Aynı zamanda listenizden çıkarttığınızda da herhangi bir bildirim almazlar.

  arrow_upward
  Hesabım