İnstagram Doğum Günü Ekleme

İnstagram doğum günü ekleme özelliğini profilinize eklemek çok kolay olsa da bazı kullanıcıların bu konu hakkında akılları karışabiliyor ve problem yaşayabiliyorlar. Doğum günlerimizin unutulmaması için yapabileceğimiz bu özelliği birkaç adımda tamamlayabiliriz.

İçindekiler
[Gizle]

  İnstagram Doğum Günü Ekleme

  Sosyal medya platformları arasından İnstagram doğum günü ekleme ayarları sayesinde profilinizi kişiselleştirmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz. İnstagram’ın birçok kişiselleştirme ayarı olmasıyla beraber kullanıcılar tarafından çok sevilen bir özellik olan doğum günü ekleme özelliğini birkaç adımda başarılı bir şekilde yapmanız mümkündür! Yapmanız gereken adımlar şunlardır;

  • İlk olarak İnstagram uygulamasını açmanız gerekiyor.
  • Ardından sağ alt köşedeki profil resmimize tıklıyoruz.
  • Profilimiz açıldığında sağ üst köşede 3 çizgi olarak görünen butona tıklıyoruz.
  • Ayarlar yazısına tıklamanız gerekiyor.
  • Daha sonra “hesap” yazan yeri açıyorsunuz.
  • Kişisel bilgiler yazısına giriyorsunuz.
  • En altta doğum günü yazısını göreceksiniz.

  Buradan doğum gününüzü kolayca ekleyebilirsiniz. Sene içerisindeki hepimizin şüphesiz en sevdiği gün doğum günlerimizdir. Doğum günümüzde arkadaşlarımıza tek tek haber vermek yerine, İnstagram doğum günü ekleme özelliği sayesinde planlarımızı daha kolay bir şekilde yapabilir, vakit kaybetmeden gününüzün keyfini çıkarabilirsiniz.

  İnstagram Doğum Tarihi Değiştirme

  İnstagram uygulamasında bazı sebeplerden dolayı ya da sadece değiştirmek istediğiniz için doğum tarihinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Örneğin yanlış yazmanız gibi sebeplerden dolayı olabilir. Bunu düzeltmenin çok basit bir yolu var. Doğum günü ekleme yazımızda yaptığımız gibi, öncelikle İnstagram uygulamasını açıp, ayarlara girip kişisel bilgilerden en alttaki doğum günü kısmından istediğiniz tarihi yazıp dilediğiniz gibi doğum tarihinizi değiştirebilirsiniz.

  İnstagram Doğum Tarihimi Değiştiremiyorum

  Bazı zamanlar İnstagram doğum tarihinizi değiştirememe gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi uygulamanın güncellenmemiş olması olabilir, doğum tarihinizi daha yeni değiştirmiş olabilirsiniz ya da uygulamada genel bir hata olabilir.

  Bu gibi durumlar için çözüm olarak bir süre beklemenizi öneriyoruz. Eğer hala düzelmediyse, hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar girmeyi deneyin. Aynı sorunla karşılaşmaya devam ediyorsanız uygulamayı silip yüklemeyi denemenizde fayda vardır. Bu şekilde sorununuz çözülecektir.

  arrow_upward
  Hesabım