Facebook Paralı Mı Olacak? Facebook Ücretli Mi?

Sosyal medya kullanıcılarının en büyük korkularının başında kullandıkları medyanın paralı olması gelmektedir. Facebook paralı mı olacak diye merak ediyorsanız ortalarda dolaşan ücret metnini görmüşsünüz demektir. Facebook ücretli mi olacak, abonelik ücretleri ne kadar olacak sorularına yanıt arıyorsanız en doğru adrestesiniz demektir.

İçindekiler
[Gizle]

  Facebook Ücretli Mi?

  Instagram, Facebook ve Twitter gibi uygulamaların tamamı temelden ücretsiz birer sosyal medya sitesi olarak bizlerle buluşmuştu. Bu kadar çok üye sayısına ulaşmalarındaki temel nedenin de ücretsiz olmaları olduğunu düşünüyoruz. Fakat gerek düşen hesap kalitesi, gerek dava açma gibi olayların yaşanması gerekse para kazanmak için şirketlerin yaptığı agresif politikalar çoğu sosyal medya sitesini ücretli hale getirdi.

  Facebook da ücretli olan, abonelik satan siteler arasında mı diye merak ediyorsanız yanıtımız hayır olacak, en azından şimdilik. İleride Facebook ücretli olacak mı yoksa ücretsiz olarak yayın hayatına devam edecek mi kesin olarak öğrenmek istiyorsanız içeriğimizin devamını okumalısınız diyebiliriz. Aslında başlangıç planlarını düşünecek olursak Facebook verdiği sözü tutacak mı, ücretsiz olarak devam edecek mi anlamaya çalışacağız. Daha önce sizler için Facebook Uygulama Aktif Değil Hatasını paylaşmıştık.

  Facebook Paralı Mı Olacak?

  Facebook Paralı Mı Olacak?

  İnternet üzerindeki neredeyse her hizmetin abonelik ücreti karşılığında hizmet vermeye geçtiği bu dönemlerde sosyal medya kullanıcılarının sevdikleri markaların paralı olup olmayacağını merak etmesinden daha doğal bir durum yoktur. Özellikle Facebook paralı mı olacak diye düşünüyorsanız büyük ihtimalle hemen yukarıdaki başlıkta görebileceğiniz yazıyla karşılaşmışsınız demektir.

  İnternette yayılan haberlere Facebook cephesinden bir yanıt gelmemesi uzun yıllardır Facebook kullanan insanlar için çok büyük soru işareti olmuştu. Son ortaya çıkan görselde Facebook'un abonelik ücreti alacağı hakkında bazı maddeler olsa bu görselin çok eski bir zamana ait uydurma bir görsel olduğu resmi kurumlarca duyuruldu. Facebook bahsi geçen görseli son kez yalanladığını da belirtti. Yıllardır ortaya aralıklarla çıkan bu görsel Facebook paralı mı olacak sorusuna neden olmaktadır.

  Facebook Ne Zaman Paralı Olacak?

  An itibariyle Facebook'un uzun süredir verdiği söz gibi ücretsiz olarak hayatına devam edeceğini söylemiştik. Bu konuda fikir sahibi olmak sitenin ne zaman paralı olacağını da merak ettirecektir diye düşünüyoruz. Facebook son olarak yaptığı açıklamaya göre çok uzun bir süre daha ücretsiz olarak devam edecek ve uzunca bir süre daha paralı olmayacak. Facebook ne zaman paralı olur bilmiyoruz ama bir gün paralı olduğunda ilk sizin haberiniz olacağını söyleyebiliriz. Tayming'i takip ederek Facebook hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  arrow_upward