Discord Çöktü Mü?

Discord sunucularına bağlanmaya çalışan kullanıcılar ne yazık ki son saatlerde zorluk yaşıyorlar. ''Biliyor muydun'' yazısında takılı kalan kullanıcılar Discord'a bağlanmaya çalışsalar da bağlantı problemi yaşadıklarını dile getiriyorlar. Herkesin aklında aynı soru, Discord çöktü mü? Discord sunucularına neden bağlanamadığınızı öğrenebilmeniz için, sorunun nereden kaynaklandığını anlamanız için yazımızı hazırladık.

İçindekiler
[Gizle]

  Discord Çöktü Mü?

  Discord Çöktü Mü?

  Resmi kaynaklardan yapılan bir açıklama olmamasına rağmen Discord sunucularına şuanda bağlanılamadığını biliyoruz. Problem çözüldüğünde uygulamanız hala açıksa, otomatik olarak programa bağlanabilirsiniz. 

  Sunucular tekrar aktif olduğunda kısa süreli bağlantı problemleri, ping sorunları yaşayabileceğinizi unutmamalısınız. Dileriz en kısa sürede Discord yetkilileri tarafından sorun çözülür ve şimdiden özlediğimiz arkadaşlarımıza en kısa zamanda kavuşuruz. Tayming olarak müzik botu olmadan yaşayamıyoruz :)

  Discorda Bağlanamıyorum Hatası

  Discord çöktü mü probleminin ortasında kendi sorunları yüzünden programa erişemeyen kullanıcıların da olduğunu anlayabiliyoruz. Discord sunucularına bağlanamıyorsanız yapmanız gerekenleri sizler için hazırladık. 

  • Kablolu bağlantı deneyin,
  • Cihaz değiştirin,
  • Bağlantı değiştirin,
  • DNS ayarlarınızı değiştirin.

  Yukarıda paylaştığımız çözüm yöntemlerini deneyip, sorunun sizden kaynaklanmadığını anladıysanız sevinmeniz gerekiyor çünkü artık tek yapmanız gereken Discord sunucularının tekrar açılmasını beklemek. Eğer problem kullanıcı tarafındansa önerilerimizi daha yakından incelemeniz gerekecek.

  Discorda Kablolu Bağlanmak

  İnternet sağlayıcınız ile ilgili bir problem yaşıyorsanız, internet hızınız ve çekim alanınız tam olarak yeterli değilse kablolu bağlantı ile birçok probleminizi çözebilirsiniz. Kablo ile internete bağlanma şansınız varsa denemelisiniz. 

  Discord Kullandığınız Cihazı Değiştirmek

  Hangi cihazdan Discord'a bağlanmayı deniyorsanız, başka bir cihazı elinize alsanız iyi edersiniz. Problemin cihazdan kaynaklanıp, kaynaklanmadığını anlamanın en kolay yolu cihaz değiştirmektir. Farklı bir cihaza geçmenize rağmen hala Discord ekranında takılı kalıyorsanız kullandığınız üründe sorun yok demektir. 

  Discord Bağlantısını Değiştirin

  İnternetiniz ile alaklı bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bağlantı probleminin kim kaynaklı olduğu anlamak gerçekten çok kolaydır. Farklı bir internet ile sunuculara bağlanaya çalışın, eğer bağlanıyorsanız problem sizin daha önce kullandığınız intenret kaynaklıdır. Çözmek için sağlayıcınızı arayıp durumu anlatmalısınız.

  Hala Discord hatalarıyla karşılaşıyorsanız sizin yapabilecek birşeyiniz yok demektir. Discord çalışanlarını beklemelisiniz.

  Discord İçin DNS Ayarları

  Daha önceki yazılarımızda DNS ayarlarının nasıl olması gerektiğini ve nasıl değiştirebileceğinizi anlatmıştık. Discord çöktü mü yazımızda DNS detaylarına değinmeyeceğiz. DNS ayarlarınızı uygun şekile getirdiğinizde yaşadığınız sıkıntıyı çözebilirsiniz. 

  Discord Neden Çöktü?

  Neden çöktü sorusuna kesin bir yanıt vermemiz mümkün değil. Öncelikle Discord çöktü mü sorusunun yanıtına göre yol almalıyız. Yukarıda saydığımız çözüm yöntemleri yeterli olmadıysa ve yaşanan aksaklığın Discord kaynaklı olduğu kesinse Discrd çökmüş demektir ama neden? 

  Discord, milyonlarca kullanıcıya yazılı, sesli ve görsel olarak iletişim hizmeti veren ücretsiz bir platformdur. Dolayısıyla anlık kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Hafta sonları, prime saatler gibi kalabalık anlarda geçici olarak çökme problemleri yaşanmaktadır. 

  Discord Ne Zaman Düzelecek?

  Sunucuların ne zaman tam anlamıyla düzeleceğini merak ediyorsanız benzer aksaklıkların ne kadar sürdüğüne bakmamız gerekecek. Discord çalışanları benzer aksilikleri bir saat içerisinde kolaylıkla çözüyorlar. En geç yarım saat ile bir saat arasında sorunsuz şekilde Discord uygulamasını kullanabileceğinizi düşünüyoruz.

  Discordun düzelmesini beklerken Discord Sunucu Kural Örneklerinizi güncellemeyi düşünebilirsiniz.

  arrow_upward
  Hesabım