Valorant Diff Ne Demek?

Valorant, 2020 yılında hayatımıza girdiğinden beri bizleri eğlendirmekle kalmayıp bizlere FPS terimlerini de yavaş yavaş öğretmektedir. Birçok farklı kısaltma ile hem çoğu FPS oyununun terimlerini dilimize alıştırmış hem de farklı yetenek sistemleriyle MOBA oyunlarına da selam çakmıştır. Valorant severlerin Valorant diff ne demek aramasını yapmalarının temel nedeni de bu kısaltmalarının bazı oyuncular tarafından ilk kez duyulmasıdır. Siz de ilk kez diff kısaltması ile karşılaştıysanız, yazımızda kısaltmanın anlamını ve neredelerde, nasıl kullanıldığını sizin için anlatmaya çalışacağız.

İçindekiler
[Gizle]

  Valorant Diff Ne Demek?

  Diff birçok farklı oyunda ama özellikle online, eşleşmeli oyunlarda kullanılır. Kısaltma birden çok kelimenin birleşmesiyle değil, doğrudan Different kelimesinin kısaltmasıyla oluşmuştur. Different kelimesini dilimize fark olarak çevirecek olursak, Valorant Diff ne demek sorusunun yanıtını ve kısaltmanın neden kullanıldığını yavaş yavaş anlamış oluruz.

  Hala kafanızda soru işaretleri varsa olayı örneklendirebiliriz. Örneğin hem sizin takımınızda hem de karşı takımda Jett karakteri var, ve siz karşı takımdaki Jett'e göre çok daha iyi oynuyor, karşılaşmayı taşıyorsanız karşı takımın oyuncuları Reyna Diff yazacaklardır. Bu da "Reyna farkı" anlamına gelir. Yani daha Jett'e sahip olan takım kazandı olarak da yorumlanabilir. 

  Jett Diff Ne Demek?

  İki takımda da aynı karakterler varsa ve bu aynı karakterlerden bir takımdaki açık ara farklı çok daha iyi oynuyorsa bu durumun diff yani fark olarak takımlar tarafından adlandırılabileceğini söylemiştik. Jett Difference da tam olarak burada karşımıza çıkıyor. Jett farkı iki Jett oyuncusu arasında, oyuna katkı anlamında çok büyük farklar var demektir. 

  Valorant Diff Ne Zaman Kullanılır?

  Artık Valorant oynarken Diff kelimesiyle karşılaştığınızda kısaltmanın ne anlama geldiğini ve kullanan oyuncunun ne anlatmak istediğini öğrendiniz. Peki, diff kısaltmasını kullanmak isterseniz ne gibi durumlarda, ne zaman kullanabilirsiniz?

  • Aynı iki şampiyon arasında büyük oyunculuk farkı varken,
  • İki takım arasında lig farkı ve yetenek farkı varken,
  • İki takımdan birisinin silahları diğerinden daha iyiyken,
  • Takımlar arası kostüm farkı varken (tamamen eğlence amaçlı, kostümler oyuna etki etmiyor,

  diff kısaltmasını kullanabilir ve hem iyi hem de kötü anlamda neden kazandığınızı, kaybettiğinizi herkesin anlayabileceği şekilde belirtebilirsiniz. Diff'in ne anlama geldiğini öğrenmenize rağmen takım arkadaşlarınıza daha iyi davranmak adına, en azından maç bitmeden, diff terimini kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

  Valorant diff ne demek adlı yazımızın sonuna geldik. Kazanma oranınızı arttırmak ve takımınızdaki, karşı takımdaki oyuncuların sizi kastederek diff'i kullanmasını engelemek için de Valorant haritada göre karakterler tercih etmeyi deneyebilirsiniz.

  arrow_upward
  Hesabım