PUBG Mobile Kaç Kişi Oynuyor?

Milyonların severek oynadığı PUBG, mobil sürümüyle yayımlandığında oyun dünyasında bir aşama, bir seviye farklılığı olacağı tahmin ediliyordu ama PUBG mobile kaç kişi oynuyor sorusunu yanıtladıktan sonra ve yanıtlarken de anlayabileceğiniz gibi beklenenin çok ötesine geçildi. PUBG hala günümüzde en çok oynanan oyunlar arasında anılıyor. PUBG Mobile kaç kişi oynuyor diye merak etmenizin çok geçerli nedenleri olduğunu göreceksiniz.

İçindekiler
[Gizle]

  PUBG Mobile Kaç Kişi Oynuyor?

  Özellikle ülkemizde mobil oyun sektörüne damga vuran PUBG mobile, oyuncu sayısı olarak inanılmaz sayılara ulaştı. Öylesine büyük bir pazardan bahsediyoruz ki PUBG Mobile benzeri, tamamen çakma, korsan oyunlar bile binlerce oyuncuya hitap ediyor. Peki, kaç kişi PUBG Mobile oynuyor?

  Geçtiğimiz dönemde insanların evde olmalarıyla günlük ortalama 90 milyon tekil oyuncu sayısına ulaşan PUBG Mobile, bu günlerde 75-80 milyon oyuncu tarafından aktif olarak oynanıyor.  PUBG Mobile dünyada kaç kişi oynuyor sorusundan sonra birçok başka soruyu merak ediyor olabilirsiniz. 

  PUBG Mobile Türkiyede Kaç Kişi Oynuyor?

  Dünyada en çok PUBG Mobile oynanan ülkeler arasında olan ülkemizde, Türkiyede yaklaşık olarak 4 milyon PUBG Mobile oyuncusu var. Ülkemizde PUBG oyuncu sayısının bu kadar çok olmasının başlıca nedenlerinden birisi de FPS oyunlarında yakaladığımız başarı olabilir.

  Dünyada toplam 400 milyon PUBG Mobile oynamış oyuncu olduğunu düşünürsek, her yüz PUBG Mobile oyuncusundan birisinin Türk olduğunu söyleyebiliriz. PUBG Mobile kaç kişi oynuyor sorusunun ülkemizde sıklıkla sorulmasının nedeni de tam olarak yüzdece olan üstünlüğümüz olabilir.

  PUBG Mobile Oyuncu Sayısı

  Çoğu online oyunda olduğu gibi PUBG Mobile oyuncu sayısı hesaplanırken birçok farklı alt başlık ele alınıyor. Oyunu indiren her oyuncunun düzenli oyuncu olmadığı gibi, bir oyuncu farklı hesaplar ile de aynı oyunu indirebiliyor ve oynayabiliyor. Tam da bu nedenle oyuncu sayısı hakkında ödüller verilirken anlık oyuncu sayısı ve tekil oyuncu sayısı parametreleri göz önünde tutuluyor.

  Kaç kişi PUBG Mobile oynuyor sorusuna yanıt verirken yukarıda bahsettiğimiz parametrelerden bahsetmeye ve sizler için açıklamaya çalıştık.

  PUBG Mobile Anlık Oyuncu Sayısı

  Anlık oynanma rekorları kıran battle-royale oyunumuz, dünya genelinde 1 milyon aktif oyuncu sayısıyla en gözde oyunlar arasındadır. PUBG Mobile aktif oyuncu sayısı ve anlık oyuncu sayısı ile birçok çevrimiçi oyun sever oyuncuyu bünyesine katmaya hala devam ediyor. Sadece oyunu oynamak için değil, farklı insanlarla karşılaşmak için de harika bir ortam yeni oyuncuları bekliyor olacak. PUBG Mobile denemeyi planlıyorsanı PUBG Mobile nasıl indirilir adlı konumuza göz atabilirsiniz.

  PUBG Mobile İndirme Sayısı Kaçtır?

  PUBG Mobile, Androd ve iOS işletim sistemlerimde toplamda 1 milyar indirme sayısını geçmeyi başaran ender oyun, uygulamalar arasında girdi. Yakaladıkları bu başarıyı oyunun PC sürümü olan PUBG oyuncu sayısına da borçlu olan şirket, bir milyar indirme sayısını kutlamak için güzel bir etkinlik de düzenlemiştir.

  PUBG mobile kaç kişi oynuyor yazımızın şimdilik sonuna geldik. Benzer içerikleri kaçırmamak, PUBG Mobile hakkında farklı yazılar okumak için Tayming'i takip etmeye devam edebilirsiniz.

  arrow_upward
  Hesabım