Pubg Mobile Jiroskop Ayarları 2022

Pubg Mobile jiroskop ayarları oyunda hareket ederken aynı anda silahını kullanarak düşmanlarını elimine etmek isteyen oyuncular için çok önemlidir. Bütün bölgeye hakim bir tepede düşmanlarınızı keklik gibi avlamayı beklerken iyi bir jiroskop ayarı avantajınızı iki katına çıkarabilir. Gelin pubg mobile en iyi jiroskop ayarlarına göz atalım.

İçindekiler
[Gizle]

  Pubg Mobile Jiroskop Özelliği

  Pubg Mobile anlaması kolay ancak ustalaşması en zor oyunlardan biridir. Bir yandan hareket ederken bir yandan da düşmanlarınızı saf dışı bırakarak hayatta kalan son kişi olmalısınız. Ancak bunu yapmak hem hareket etmek hem de nişan almak oyuncuları zorlayan bir durumdur. Ancak oyun hem daha iyi nişan almanızı hem de silah geri tepmesini daha rahat bir şekilde kontrol etmenize yarayan müthiş bir özelliğe sahip.

  Jiroskop, karakterin görüş açısını telefonunuzu yatırdığınız yöne değiştirmek için kullanılır. Tıpkı yarış oyunlarında olduğu gibi telefonunuzu sağa yola sola doğru yatırdığınızda karakterinizin o yöne doğru baktığını görebilirsiniz. Pubg mobile jiroskop ayarları sayesinde oyun kalitenizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu ayarda ustalaştığınız takdirde hem rakiplerinizden daha kolay bir şekilde kurtulduğunuzu hem de onları daha rahat şekilde avladığınızı göreceksiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Pubg Mobile Jiroskop Nedir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Pubg Mobile Jiroskop Ne İşe Yarar?

  Jiroskop’un temel amacı oyuncular için oyunun kontrol kısmını kolaylaştırmaktır. Düz bir ovada koşarken çevrenizden gelen sesleri kontrol etmek için durduğunuzda karşı tepede pusmuş bir keskin nişancı tarafından avlanmamanız için hareket etmeye devam etmelisiniz. Ancak hareket ederken bir yandan da etrafı kontrol etmek zor bir iştir. Bu noktada oyuncuların yardımına jiroskop koşuyor.

  Jiroskop kullanarak hem düşman ateşinden kaçabilir hem de karşı ateş açabilirsiniz. Diğer oyuncular için kolay yem olmamak adına karakterinizi sürekli hareket ettirmelisiniz. Amacınız sadece kaçmak olduğunda bu iş çocuk oyuncağı gibi gözüküyor. Ancak en iyi oyuncular üzerine gelen mermi yağmurundan sıyrılırken rakibini saf dışı bırakan oyunculardır. Bunu gerçekleştirmek oldukça zor bir iştir ancak yeteri kadar alıştırma yaptığınızda siz de rakiplere korku salan bir oyuncuya dönüşebilirsiniz.

  Pubg Mobile Jiroskop Ayarları Nasıl Yapılır?

  Pubg Mobile jiroskop ayarlarını yapmak için öncelikle bu özelliği aktif etmeniz gerekir. Pubg mobile jiroskop çalışmıyor diyen kullanıcılar maalesef özelliği aktif etmeden kullanamazlar. Oyunu ilk yüklediğinizde bu özellik kapalı olarak geliyor. Ancak ayarlar kısmından bu özelliği aktifleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Özelliği aktif ettikten sonra hassasiyet ayarlarını da kendi oyun tarzınıza göre yapılandırabilirsiniz. Gelin bu ayarları nasıl yapacağınıza bir bakalım.

  • Ayarlara girin.
  • Sağ tarafta bulunan kontroller kısmına girin.
  • Üst kısımdan gelişmiş kontroller bölümüne tıklayın.
  • Aşağıda bulunan Jiroskop kısmına gelin.
  • Daima Açık seçerseniz özellik hep açık olacaktır.
  • Dürbün Aç seçerseniz özellik sadece dürbün açtığınızda açık olacaktır.
  • Kapat kısmı ise özelliği tamamen kapatır.

  Bu adımları takip ederek telefonunuzda kapalı olan Jiroskop özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Dilerseniz pubg mobile jiroskop ayarlarını sadece dürbün kullanırken kullanabilir veya ayardan hoşlanmadıysanız ve oyun performansınızı köyü etkiliyorsa özelliği tamamen kapatabilirsiniz. Özelliği kullanmaya karar verdiyseniz şimdi de hassasiyet ayarlarına nereden ulaşabileceğinizi görelim.

  • Sağ tarafta bulunan hassasiyet ayarları bölümüne girin.
  • Ekran bölümünün yanında bulunan Jiroskop kısmına tıklayın.
  • Çıkan bölümde daima açık ve dürbün hassasiyet ayarlarınızı özelleştirin.

  Pubg mobile jiroskop Hassasiyet ayarları tamamen oyuncunun kendi tercihine kalmış bir durumdur. Bazı kullanıcılar daha düşük hassasiyet ayarlarında daha rahat oynarken bazıları da daha yüksek ayarları tercih etmektedir. Bu yüzden pubg mobile en iyi jiroskop ayarları kullanıcıların kendilerini en rahat hissettikleri ayarlardır. Ancak kolaya kaçmak isteyen oyuncular aşağıdaki ayarları deneyebilirler.

  • Şahıs Dürbünsüz %350
  • Şahıs Dürbünsüz %325
  • Lazer Holografik Nişangah, Nişan Yardımcıları %325
  • Şahıs Dürbünsüz %325
  • 2x Dürbün %350
  • 3x Dürbün, Win94 %225
  • 4x Dürbün, VSS %200
  • 6x Dürbün %110
  • 8x Dürbün %60

  Yukarıdaki ayarlar her kullanıcı için aynı performansı vermez. En iyi deneyim için mutlaka kendi pubg mobile jiroskop ayarlarınızı oluşturmalısınız. 

  Pubg Mobile Jiroskop Nasıl Kullanılır?

  Bu özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken telefonunuzu sağa yada sola doğru yatırmaktır. Karakteriniz telefonunuzu yatırdığınız yöne doğru bakacaktır. Hassasiyet ayarınıza göre telefonunuzu az yada çok yatırmanız gerekir. Oyuncuların bu özellikten en iyi şekilde faydalanması için kendi ayarlarını oluşturup deneye deneye en rahat oldukları oranı tutturmaları önerilir. Pubg Mobile jiroskop ayarları yazımızın sonuna geldik. Çıkan en son pubg haberlerini öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin.

  arrow_upward