PUBG istek Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü

PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümü yıllardır aranan ancak kesin çözümü bir türlü bulunamayan bir PUBG hata çözümüdür. Uzun süredir oynayan, tecrübeli oyuncuların neredeyse tamamı en az bir kere zaman aşımı hatasıyla yüzleşmiştir. Tüm çözümleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İçindekiler
[Gizle]

  PUBG istek Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü

  PUBG istek Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü

  Benzer online oyunların aksine PUBG çok sık hatalarla yüzleştiğiniz bir oyun değildir. Düzenli güncellemeler ve hata çözümleri sayesinde destek ekibi oyuncuların hatalarla karşılaşmalarını engellemeye çalışıyorlar. Yinede PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümü konusunda yardıma ihtiyacınız olabilir. Ne mutlu ki hazırlıklıyız. 

  • Bağlantınızı Kontrol Edin
  • VPN Kapatın
  • PUBG Önbelleğini Temizleyin
  • Virüs Programlarını Kapatın
  • Windows Defenderi Kapatın

  Bağlantınızı Kontrol Edin

  PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümü konusunda belki de en çok oyuncuları ürküten yöntem bağlantı kontrolüdür. Eğer bağlantınızda bir sorun varsa kısa sürede düzeltme şansınız olmayacağı gibi düzeltmek konusunda ipler elinizde olmayabilir.

  • Modeminizin ışıklarını kontrol edin ve toplamda 5 ışık yandığından emin olun(Power, DSL, Internet, WiFi, Port)
  • Başka bir oyuna veya online intenret hizmetine bağlanmaya çalışın.
  • Farklı cihazlarla PUBG'ye girmeyi deneyin.
  • İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun.

  Sizlerle paylaştığımız adımları deneyerek sorunun neden kaynaklandığını anlamaya çalışmalısınız. Bağlantı problemleri cihazınızdan, internetinizden veya internet sağlayıcınızdan kaynaklı yaşanabilir. Sorunun bağlantı olduğunu düşünüyorsanız sağlayıcınızı arayabilirsiniz. PUBG Safe mod hatasında da benzer çözüm yöntemlerine değinmiştik.

  VPN Kapatın

  Günümüzde birçok özellikten faydalanmak için VPN tarzı üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duyuyoruz. Tam olarak güvenmenin mümkün olmadığı yazılımları kullanmanızı önermediğimiz gibi VPN aynı zamanda bazı içerikleri kullanmanızı da engelleyebilir. 

  Eğer PUBG oynamanızı engelleyenin kullandığınız VPN olduğundan şüpheleniyorsanız VPN kapatıp bağlanmayı tekrar denemelisiniz. Deneme sonucu olumlu olursa bir daha VPN açıkken PUBG'ye bağlanmaya çalışmamalısınız diye düşünüyoruz.

  PUBG Önbelleğini Temizleyin

  PUBG Önbelleğini temizlemek çoğu PUBG oyuncusu için en korkunç PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümü başlığı olarak bilinmektedir. Doğal olarak oyuncular bu işlemin oyunun dosyalarına hata vereceğine inanmaktadır. Ancak bellek temizleme oyununuzu asla kötü etkilemez aksine performans artışı sağlar.

  • Cihazınızdaki ayarlar menüsünü açın,
  • Uygulamalar başlığına tıklayın,
  • PUBG oyununu bulun,
  • PUBG üzerine dokunun ve seçeneklerden önbelleği temizle deyin.

  Virüs Programlarını Kapatın

  Bilgisayarlarla içli dışlı olmaya başladığımız, oyunlar yükleyip farklı programlar indirdiğimiz ilk günlerden beri çözemediğimiz bir problem var; virüs programlarının uygulamalarımızı tehdit olarak algılaması. Virüs programınız PUBG'yi tehlikeli görüyorsa oyuna bağalanamazsınız.

  PUBG Mobile istek zaman aşımına uğradı hatasıyla karşılaşma nedeniniz virüs programınızdan kaynaklanıyorsa yapmanız gereken tek şey programı kapatmaktır. Virüs programınız kapalıyken tehlikeye açık olduğunuzu unutmamalı ve oyundan sonra tekrar aktif etmeyi düşünmelisiniz.

  Windows Defenderi Kapatın

  Windows Defenderi Kapatın

  Virüs programına çok benzer olarak Windows Güvenlik Duvarı veya Windows Defender olarak bilinen her bilgisayarda karşımıza çıkan güvenlik sistemi de PUBG zaman aşımı hatasına neden olabilir. PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümü olarak defenderi kapatabilirsiniz.

  • Başlat menüsünden ayarları seçin,
  • Güncelleştirme ve Güvenlik seçeneği altından Windows Güvenliğine tıklayın,
  • Güvenlik Duvarı ve Ağ Güvenliğini Açık/Kapalı olarak değiştirin.

  PUBG İstek Zaman Aşımına Uğradı Hatası Neden Olur?

  PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümü olarak adlandırdığımız tüm yöntemler aslında hatanın nedenini anlamanızı da sağlayabilir. PUBG Mobile istek zaman aşımına uğradı hatası aşağıdaki nedenlerle sıklıkla karşınıza çıkabilir. Hatanın nedenini tam olarak anlamak istiyorsanız çözüm yöntemlerinden hangisinin işe yaradığını bulmalı ve nedeni böylece anlamalısınız.

  • VPN Programları,
  • Windows Güvenlik Sistemi,
  • Önbellek Hatası,
  • Bağlantı Problemleri.

  Örnek vermek gerekirse PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümü olarak işinize yarayan yöntemi VPN kapatmakta bulduysanız zaman aşımı sorunuyla karşılaşma nedeniniz VPN demektir. Aslında hataların nedenini anlamak işte bu kadar kolay.

  PUBG Mobile Zaman Aşımı Hatası Ne Anlama Geliyor?

  PUBG oynamaya çalıştığınızda kendinizi PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümünü ararken buluyorsanız bazı şeyler yolunda gitmiyor demektir. PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümü olarak sunduğumuz yöntemlerin tamamı bağlantı ve güvenlik ile alakalı olduğu için bir anlam çıkartmak istiyorsanız oyun sunucusu ile aranızdaki bağlantının sağlıklı olmadığını anlamalısınız.

  PUBG istek zaman aşımına uğradı hatası çözümü adlı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Benzer içerikler ve hayranı olduğunuz oyunlar, platformlar, sosyal medyalar hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yorum ve görüşlerinizi merakla bekliyor olacağız.

  arrow_upward