Minecraft Ev Yapımı 2022

Minecraft ev yapımı oyuncuların hayal güçlerini kullanarak inşa ettikleri birbirinden görkemli yapıları sergilemeleri adına en önemli araçlardan biridir. Dünyanın en çok oynanan oyunu olan Minecraft’ın sunduğu sonsuz özgürlükten yararlanan oyuncuların tek başına veya arkadaşlarıyla inşa etmek istedikleri evleri nasıl yapabilirler buna bir bakalım.

İçindekiler
[Gizle]

  Minecraft Ev Yapımı Nasıldır?

  Minecraft ev yapımı kolaydır. İşin zor kısmı malzemeleri toplamak ve biriktirmektir. Evinizi nerede inşa edeceğinize karar verdikten sonra hayalini kurduğunuz evi inşa etmek için ilk işiniz malzemeleri toplamak olmalı. Doğanın ortasında eski ahşap bir ev mi inşa edeceksiniz yoksa tüm bölgeye hakim bir tepede görkemli bir saray mı? İnşa edeceğiniz eve göre malzeme seçiminizi yapmalı ve işe koyulmalısınız.

  Minecraft’ta herhangi bir şey inşa etmek için yapmanız gereken şey blokları üst üste veya yan yana koymaktır. Blokları sıra sıra dizerek oluşturacağınız küçük veya devasa yapıları istediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. İnşaatınızı yapacağınız malzemeleri seçme özgürlüğü de sizlere kalmış durumda. Ama unutmamakta fayda var ki ahşap bir yapı inşa ettiğinizde en ufak kıvılcımda alev alacak eşyalarınızı kurtarmak için bir itfaiye çağırmaya vaktiniz olmayabilir. Minecraft ev yapımı için izlemeniz gereken adımlara bir bakalım.

  • Malzeme biriktirmek
  • Temel oluşturmak
  • Zemini döşemek
  • Duvar ve camları inşa etmek
  • İç dekorasyon
  • Dış dekorasyon

  Minecraft ev yapımı modern bir şekilde inşa etmek için bu adımları izlemelisiniz. İnşaat işlerinde en önemli adım planlama adımıdır. Eğer bu planlamaya uyarsanız inşaatınızın ne kadar kolay gerçekleşeceğini görebilirsiniz. Hadi gelin bu adımları daha detaylı şekilde inceleyelim.

  Malzeme Biriktirmek

  malzeme

  Hayalinizdeki yapıyı inşa etmek için hangi malzemeleri kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Ahşap bir yapı özellikle karlı ormanlarda harika görünecektir fakat soğuğa ve ateşe karşı dayanıklı değildir. Buradaki en güvenilir tercih beton olacaktır. Ancak farklılık isteyen oyuncular için nether kuvarzı veya  cilalı siyah tuğlalar tercih edebilirler. Fakat seçtiğiniz malzemenin kalitesi arttıkça onları bulmak ve biriktirmek gittikçe zorlaşacaktır.

  Temel Oluşturmak

  temel

  Bir evin en önemli kısmı temelidir. Temel ne kadar sağlam ise ev de o kadar dayanıklı olur. Temeli sağlam olmayan evler çabuk yıkılır. Ancak burası minecraft ve endişeye mahal yok. Doğa olaylarına ve canavar saldırılarına dayanıklı olduğu müddetçe temeliniz yıkılmaz. Evinizi inşa etmeye karar verdiğiniz bölgede evinizin büyüklüğüne göre temelinizi atmaya başlayın. Blokları kullanarak önce evinizin dış silüetini oluşturun. Böylelikle evinizin odalarını inşa etmek daha kolay olacaktır.

  Zemini Döşemek

  zemin

  Oluşturduğunuz temelin ardından zemini döşemeye başlayabilirsiniz. Minecraft ev yapımı modern bir şekilde gerçekleştirmek için farklı zemin döşemelerini tercih edebilirsiniz. Koyu renkli bir tema düşünüyorsanız siyah taşları kullanabilirsiniz. Daha doğal bir hava katmak için ahşap tercih edebilirsiniz. Eğer evinizin birden fazla katı bulunuyorsa her kata ayrı bir malzemeden zemin oluşturabilirsiniz. Çok çok büyük bir ev inşa ettiniz ve içinde ormanlık bir alan olmasını istiyorsanız bitkileri yetiştirmek için topraktan bir döşeme bile yapabilirsiniz.

  Duvar Ve Camları İnşa Etmek

  duvar

  Eviniz yavaş yavaş oluşmaya başlıyor. Sırada sizi ve arkadaşlarınızı dışarıdaki tehlikelerden koruyacak olan duvar inşaatı kısmı var. Evinizin dış kısmını tamamen duvarlarla kaplamadan önce hangi kısımlarda pencere istediğinize mutlaka önceden karar verin. Aksi taktirde dış kısmı oluşturmak için tekrardan planlama yapmanız ve inşaata yeniden başlamanız gerekir. Minecraft ev yapımı kolay olabilir ancak bu adıma dikkat etmezseniz oldukça yorucu ve zaman alıcı bir durumla karşı karşıya kalacaksınız.

  İç Dekorasyon

  minecraft ev yapımı

  Evinizin inşaatını tamamladıktan sonra artık içini döşemeye başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız ziyarete geldiklerinde kalacakları odaları onların zevkine göre donatabilir, şöminesi olan bir oturma odası yapabilirsiniz. Amerikan tarzı açık bir mutfakla birlikte akşam yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Duvarlara asacağınız tablolar ve evinize ferahlık katacak olan birkaç çiçek detayıyla da ziyaretçilerinizin ağzını açık bırakabilirsiniz.

  Dış Dekorasyon

  minecraft ev yapımı

  Belki de görünüş açısından en önemli kısım dış dekorasyon olabilir. Dışarıdan bakanları hayretler içerisinde bırakacak olan bu adıma ne kadar çok önem verirseniz alacağınız sonuçlar o kadar iyi olacaktır. Evinizin önünde küçük bir hobi bahçesi oluşturabilir, dilerseniz ufak bir ormanlık alan bile yetiştirebilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek için kocaman bir havuz inşa edebilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalan bu adım evinizin ne kadar görkemli olduğunu belirleyecek.

  Minecraft Ev Yapımı Kolay Mıdır?

  Eğer yukarıda belirttiğimiz adımları takip ederseniz evinizi inşa ederken zorlanmayacaksınız. Tıpkı bir mimar gibi evinizi planlayıp inşa kısmına geçtiğinizde yukarıdaki adımları takip ederek evinizi inşa etmeye başlarsanız inşaatınız göz açıp kapayıncaya kadar tamamlanacaktır. Eğer evinizi tek başınıza yapıyorsanız hayalinizdeki evin büyüklüğüne göre bu işlem biraz uzun sürebilir. Fakat yalnız değilseniz bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek göz açıp kapayıncaya kadar bir sarayınız olabilir.

  arrow_upward