LOL KDA Nedir?

Diğer rekabetçi oyunlarında da kda kısaltması kullanılmaktadır fakat League of Legends oyuncuları üzerinde Lol kda nın ayrı bir yeri bulunuyor. Oyun içi sohbetlerinde oyuncuların birbirine laf etmesinin en büyük kaynağı olarak oyuncuların oyun içi kda ları karşımıza çıkıyor. Her ne kadar bu yüzden oyuncular birbirine laf ediyor olsa da oyuncuların büyük çoğunluğu Lol Kda nedir sorusunun cevabını bilmiyor.

İçindekiler
[Gizle]

  LOL KDA Nedir?

  League of Legends her hafta gelen yeni yama ile güncellenirken oyun içi diline de yeni kelimeler katmaya devam ediyor. Bu kadar gelişen bir dil olmasına rağmen Lol dilinde asla değişmeyecek olan diğer oyunlardan geçmiş olan bazı kelimeler bulunuyor. Lol kda nedir de bu kelimeler ile ilgili sorulabilecek en önemli sorulardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. 

  Lol kda da diğer oyunlardaki kda teriminden hiç de farklı değil. Kda terimi İngilizce’deki Kill Death ve Assist kelimelerin baş harflerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Her ne kadar İngilizce’den gelmiş olsa da bütün sunucularda aynı şekilde yazılıp aynı anlama gelmektedir ve basit bir istatistik olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Lol Kda Ne İşe Yarar?

  League of Legends kda, bazı özel stratejiler ile kule almaya oynayan oyuncular hariç League of Legends oyuncularının iyi mi kötü mü oynadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Bunun yanında Lol elo nuzun belirlenmesinde genel kda nız büyük rol oynamaktadır. Ayrıca oyun içerisinde iyi bir kda ya sahip olmak takım arkadaşlarınızın size güvenmesini sağlayacak ve daha iyi oynamaları için onları teşvik edecektir. 

  Lol Kda Nasıl Hesaplanır?

  League of Legends’da oyun içi kda hesaplama işlemi yapmak gayet basit. Tek yapmanız gereken öldürdüğünüz şampiyon sayısı ve asist aldığınız şampiyon sayısını toplayıp, ölüm sayınıza bölmeniz olacaktır. Oyun içerisinde hesaplama söylediğimiz gibi gayet kolay olsa da genel ortalamanızı hesaplamanız bu istatistikleri aklınızda tutmanızın çok zor olduğu için hesaplamanız imkansız olabilir. League of Legends kda nızı öğrenmek için lol kda bakma yazımıza bakabilirsiniz.

  LOL Kaç KDA İyi?

  Lol kda nedir yazısını sonlandırırken siz değerli League of Legends oyuncularını ilgilendirecek diğer konu olan Lol kaç kda iyi konusuna da değinmek istedik. Fakat bu konu düşündüğünüz kadar basit değil zira her rolün kendine ait bir ortalaması bulunuyor. Genel bir sayı vermemiz gerekirse oyun içerisinde 4-5 kdaya ulaşmak oyunu iyi oynadığınızı gösterecektir. Son olarak sizlere oyunu kazandıranın kdanız değil de takıma ne kadar katkı yaptığınız veya kulelere verdiğiniz hasar olduğunu söylemek isteriz.

  arrow_upward
  Hesabım