LOL KDA Bakma Nasıl Yapılır?

League of Legends oyuncuları Kda'nın ne olduğunu her ne kadar bilse de Lol kda bakma konusunda fikir ayrılıklarına düşüyor. Bazı oyuncular farklı siteler kullanarak öğrenmek isterken bazı oyuncular ise bunun için League of Legends Client ekranını kullanıyor. League of Legends severler için Kda bakma nasıl yapılır konusunu anlattığımız yazımıza hoşgeldiniz.

İçindekiler
[Gizle]

  LOL KDA Bakma Nasıl Yapılır?

  League of Legends’da oyuncuların kendilerini nasıl geliştireceklerini veya bir şampiyon ile iyi mi kötü mü olduğunu anlamanın en kolay yolu oyuncunun şampiyon ile oynadığı karşılaşmalardaki ortalama Kda sına bakmaktır. Kda nın nasıl hesaplandığı nasıl her oyunun kayıt altında tutulduğu karmaşık olarak gözükse de kda bakmak oldukça kolay. Lol Kda bakma işlemi için 2 seçeneğiniz bulunuyor:

  • League Of Legends’ın sizlere sunmuş olduğu istatistikler sekmesinden,
  • Oyun içi istatistiklerinize bakmanızı sağlamak amacı ile yapılmış sitelerden,

  öğrenebilirsiniz. Bu 2 yöntem de sizlere kda nızın yanında bir sürü istatistik verecek ve oyununuzu geliştirmenize ve dolayısı ile kda nızı yükseltmenizde büyük rol oynayacaktır.

  Lol Client İle KDA Nasıl Bakılır?

  League of Legends oynadığınız her oyununuzdaki istatistik değerlerinizi sizlere daha adil bir oyun sunabilmek için kayıt altında tutmaktadır. League of Legends oyuncuları bu istatiklere oyun içi client i üzerinden bakabilmektedir. Kda da bu istatiklerden bir tanesidir. Client üzerinden Lol kda bakma için:

  • League of Legends oyun hesabınıza uygulama üzerinden giriş yapın.
  • Client ekranının üst kısmında sağ tarafta bulunan çantaya benzer olan koleksiyon simgesinin sol tarafındaki profil simgesine tıklayın. 
  • Açılan İstatikler ekranın üst kısmında göreceğiniz Genel Bakış ile başlayan seçeneklerden sonda bulunan İstatistikler kısmına tıklayın.
  • Oynanan oyun süresinin alt kısmında ve oynama süresinin sağ tarafında genel kda değerinizi görebilirsiniz. 

  Genel Kda oranına değil de bir şampiyondaki kda oranınıza veya bir koridordaki oranınıza bakmak isterseniz League of Legends client i yine yardımınıza koşacaktır. Tek yapmanız gereken bakmak istediğiniz şeyin simgesine tıklamak olacaktır. Mesela üst koridor genel kda istatistiğini görmek isteyen birisi üst koridor simgesine tıklarken, üst koridor Tryndamere istatistiğini görmek isteyen oyuncu üst koridor başlığı altından Tryndamere şampiyonunu seçmesi gerekmektedir. Fakat bir şampiyon için istatistiklerinize bakabilmeniz için o şampiyon ile 3 oyun atmış olmanız gerekmektedir. 

  Lol Siteler Üzerinden KDA Nasıl Bakılır?

  League of Legends istatistiklerinize bakabildiğiniz bir sürü websitesi bulunmaktadır. Bu internet sitelerinin hepsi kendine has dizaynlara sahip olsa da hepsi oyun içi kullanıcı adınızı yazabileceğiniz bir arama kısmı bulunmaktadır. Kendi profilinizi bulduktan sonra kda oranını aramaya koyulabilirsiniz. Kda genel olarak kazanma oranınızın yakınlarında olacaktır. Eğer kda oranınızı bulamazsanız kazanma oranınızı aramak en doğru seçenek olacaktır, zira söylediğimiz gibi genel olarak kazanma oranının yakınlarında olacaktır.

  Lol Stats Ne Demek?

  Lol stats demek League of Legends oyunları içerisindeki oyuna etki eden her türlü eylemin oyuncuya özel istatistiği anlamına gelmektedir. Lol kda bu istatiklerden sadece bir tanesidir. League of Legends client ekranı üzerinden lol stats bilgilerine bakmak isteyen oyuncular lol kda bakma işlemini yaparken açtıklan İstatikler ekranından kontrol edebilir.

  Bu istatikler arasında işlevsellik skoru, kda oranı, skor katkısı, hasar payı, altın başına hasar, erken minyon avantajı, erken altın avantajı, harita hedefi oranı gibi geliştirerek oyunları kazanmanızı kolaylaştıracak bilgiler bulunmaktadır. Sizler de daha fazla oyun kazanmak istiyor veya kda oranınızı daha iyi hale getirmek istiyorsanız League Of Legends’ın sizlere sunduğu bu bilgileri göz önüne alarak hangi konuda kendiniz geliştirmeniz konusunda fikir sahibi olarak oyunlarınızda daha dikkatli olabilirsiniz. Lol KDA bakma adlı konumuzun sonuna geldik.

  arrow_upward
  Hesabım