Fifa 23 Ne Zaman Çıkacak?

FIFA ve Electronic Arts ortaklığıyla geliştirilen dünyanın en ünlü futbol oyunu serisinin hayranları Fifa 23 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtını almak istiyor. 7’den 77’ye bütün futbol meraklarının oynamaktan büyük keyif aldığı oyunun bir sonraki serisi hakkında elde ettiğimiz bilgilere bakalım.

İçindekiler
[Gizle]

  Fifa 23 Çıkacak Mı?

  FIFA’dan lisans alan EA’nin piyasaya sürdüğü ilk oyun olan FIFA International Soccer 1994 ile başlayan macera günümüze kadar tam 29 adet oyunla gelmiş bulunmakta. Koşulsuz şartsız futbol oyunu oynamak isteyen herkesin aklına ilk gelen futbol oyunu olan serinin sıradaki oyunu  olması beklenen Fifa 23’ün çıkacağı daha önce kesinleşmişti. Gelin Fifa 23 ne zaman çıkacak hep beraber öğrenelim.

  Fifa 23 Ne Zaman Çıkacak?

  Electronic Arts’ın en popüler oyunu konumunda bulunan serinin devam niteliğindeki oyunu olan Fifa 23’ün tam çıkış tarihi henüz duyurulmadı. Ancak daha önceki oyunların çıkış tarihlerinden hareketle oyunun 1 Ekim'de piyasaya sürüleceğini tahmin edebiliriz. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması durumunda oyunun hayranları bu senenin son çeyreğinde oyunla buluşabilecekler. Resmi çıkış tarihi yayınlandığında oyunun tam olarak ne zaman çıkacağını yine bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

  Fakat oyun severler birçok kez hayranı oldukları oyunların çıkışını dört gözle beklerken aldıkları erteleme haberleriyle hayal kırıklığına uğradılar. Günümüze kadar geliştirilen seriden daha önce herhangi bir erteleme haberi almamış olmamıza rağmen oyunun sorunsuz bir şekilde tam zamanında raflara sürüleceğinin bir garantisi yok. Bu yüzden Fifa 23 ne zaman çıkacak diye merak eden kişilerin resmi çıkış tarihinin duyurulmasını beklemekten başka bir çaresi yok.

  Fifa 23 Son Mu?

  30 yılı aşkın süredir devam eden FIFA ve EA ortaklığının iki şirketin anlaşamadığının duyurulmasından sonra biteceğini öğrenen milyonlarca kişinin aklındaki tek soru Fifa 23’ün serinin son oyunu olup olmayacağıydı. Dünyanın en efsaneleşmiş oyunları arasında ilk sırada yer alan seri, sonbaharda çıkması beklenen son oyununun çıkışının ardından ismine veda edecek.

  Fifa Yeni Adı Ne Olacak?

  Efsaneleşmiş serinin ortaya çıkmasını sağlayan FIFA ve EA ortaklığının son bulması ile beraber artık seriye veda ediyoruz. Fakat bu veda aslında bir başlangıç. Electronic Arts’ın geliştirmeye devam edeceğini duyurduğu futbol oyunu hayatına EA Sports FC olarak devam edecek. Lisans anlaşmasının bitmesiyle birlikte oyuncuları yeni oyunda ne gibi değişikliklerin beklediğinden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

  arrow_upward