CS:GO MM Nedir?

Valve’nin en çok konuşulan oyunlarından olan Counter Strike’ın öyle büyük bir kitlesi vardı ki Counter Strike:Global Offensive’in çıktığı andan itibaren kendine ait bir dili olacağını kolaylıkla tahmin edebiliyorduk. CS:GO MM nedir aramasının defalarca yapılmasına şaşırmamamız da tahminlerimizde ne kadar haklı çıktığımızı gösteriyor. Tahmin edilemeyen şey ise bu dilin ne kadar zengin olacağı ve kısaltmalarının yeni oyuncular için uygun olup olmayacağıydı. Ne kadar zengin bir dil olduğu konusunda kimsenin bir sorunu yok fakat yeni başlamış Counter Strike:Global Offensive oyuncuları bu yeni dili anlamakta zorlanıyor. 

İçindekiler
[Gizle]

  CS:GO MM Nedir?

  Counter Strike:Global Offensive içerisinde bulunan modlardan en fazla oynanı rekabetçi modudur. CS:GO MM nedir sorusu da tam da burada karşımıza çıkar. Bu sorunun cevabı rekabetçi oynamak ve rank kasmak isteyen her oyuncuyu ilgilendirmektedir.

  Her Counter Strike:Global Offensive rekabetçi oynamak için oyuna girdiğinizde sizleri bir süre karşılar ve bekletir. Beklenilen bu süre aslında mm sisteminin takımınızı oluşturması için gereken süredir. Bu süre içerisinde uzun adı Match Making sistemi olan mm sizin için server üzerinde kurulu olan odalardan bir tanesini seçer. Sizi ve rütbenize yakın veya rütbenizdeki oyuncuları bu odaya koyar. Sonucunda ise sizler için adil bir Counter Strike:Global Offensive rekabetçi modu başlayacaktır.  *daha hoş cümle lazım*

  CS:GO Match Making Nedir?

  CS:GO Mm nedir ile aynı cevaba sahiptir. Çünkü Match Making mm kısaltmasının uzun halidir. Match Making sisteminin amacı sizler için en az ping olan server üzerinden, sizin rütbenize en yakın oyuncuları bulmak ve sizlere en adil oyun deneyimini yaşatmaktır. Bu adil ortamı oluşturabilmek için oynadığınız son oyunlardaki kda oranınızı, kaç bomba çözüp kaç bomba patlattığınızı, ne kadar edo seçildiğinizi kaydeder. * burası başka bir paragraf*

  Faceit İle MM Farkı Nedir?

  CS:GO mm nedir ve ne işe yarar sorularının cevabını bilen fakat hala beğenmeyen oyuncular internet üzerinden kendi eşleşme sistemlerini yaratmaya çalışıyor. İşte tam da burada Karşımıza Faceit çıkıyor. Fakat birçok oyuncu bu iki eşleştirme sisteminin arasındaki farkı hala tam olarak bilmiyor. Faceit ile mm in farkı;

  • Faceit ve mm sizlere farklı serverlar sunuyor.
  • Faceit içerisinde kendinizi geliştirmeniz için oyun içerisinde yaptıklarınızı kontrol ederken, mm de böyle bir şey yok.
  • Mm daha fazla oyuncu tarafından oynandığı için bekleme süreniz faceit den daha fazla olacaktır.
  • Faceit diğer oyuncularla konuşmanıza olanak sağlayan bir gamer platformu olmayı amaçlarken mm in tek amacı daha iyi bir oyun deneyimi yaratmak oluyor.
  • Faceit League Of Legends’dan tutun da Counter Strike:Global Offensive’e kadar bir sürü oyun ile ilgilenirken, mm sadece CS:GO ile ilgileniyor.
  • Mm sizler için daha adil bir sistem sunarken Faceit üzerinde eşleşme yapıldığında daha fazla hata payı bulunuyor.
  • Faceit üzerinden oynanan oyunların rütbeniz üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Mm ile oynadığınız her oyun rekabetçi modunda olacağından her oyun rütbenizi etkileyecektir.

  Farkları bu kadar olamasına rağmen denediğinizde çok farklı hissedeceksiniz. Özellikle kendinize arkadaş bulabilme özelliği ile Faceit aklınızı çelecek büyük vaatlerde bulunuyor.

  Faceit Mi MM Mi Daha İyi?

  CS:GO Faceit nedir yazısında tanıttığımız Faceit, bu CS:GO Mm nedir yazısında tanıttığımız mm oyuncular arasında büyük tartışmalara yol açıyor.Fakat bu Faceit mi Mm mi tartışmaların sonucu Counter Strike:Global Offensive oyuncularının ne istediklerinde yatıyor. Siz de hangisini kullanacağınız konusunda kararsız iseniz öncelikle ne istediğinizi bulmanız gerekmekte.

  Eğer her oyun rastgele oyuncular ile eşleşmekten sıkılmış ve kendinize beraber oynayabileceğiniz bir arkadaş arıyorsanız Faceit tam da sizlere göre ayrıca içerisinde yapılan turnuvalar da cabası. Daha adil bir oyun deneyimi isteyenler için ise Mm daha iyi bir seçenek olacaktır. Fakat daha adil derken size ve karşıya gelen takımların ortalama olarak aynı olması unutulmamalıdır. Siz de hangisini istediğinize karar vererek Faceit e üye olabilir veya Counter Strike üzerinden rekabetçi oynamaya devam edebilirsiniz.  CS:GO MM nedir adlı yazımızın sonuna geldik.

  arrow_upward
  Hesabım