Atatürk Filmi Neden Yasaklandı? Disney Neden Kaldırdı?

Disney tarafından gelen haberlerle büyük bir karmaşa meydana geldi. Atatürk filmi neden yasaklandı, Disney Atatürk dizisini neden kaldırdı sorularına yanıt verirken Disney'in politikasındaki değişiklere neyin neden olduğunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Tüm bu kötü haberlere rağmen Atatürk dizisini ücretsiz olarak izleyebileceğinizi de bilmelisiniz.

İçindekiler
[Gizle]

  Atatürk Filmi Neden Yasaklandı?

  Atatürk Filmi Neden Yasaklandı?

  Disney, dünyanın en büyük yapım şirketlerinden bir tanesi olarak çok yakın zaman önce büyük bir atılım yaparak Dijital Platform dünyasına dahil olmuştu. Disney Plus markası altında toplanan kuruluş her ülkenin en büyük yapımcılarıyla, en iyi oyuncularıyla anlaşmış ve ciddi kullanıcı, abone sayılarına kısa zamanda ulaşmıştı. Bu başarısından sonra Türkiye'nin 100. yılı adı altında dev bir projeye imza atacaklarını duyurmuşlardı, Atatürk. İlk öğretmen, cumhuriyetin kurucusu ve gazi...

  Sadece ülkemize değil tüm dünyaya yön veren büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayat hikayesini anlatacak yapım 2 filmden oluşacaktı ve global yani tüm dünyada aynı gün, aynı saatte gösterime girecekti. Fakat işler bahsettiğimiz kadar görkemli ve Atatürk'ün, Türk milletinin hak ettiği gibi gitmedi. İsrail gazetelerine göre ABD kuruluşlu bir cemiyetinin ricası üzerine Disney diziyi yayınlamayacağını açıkladı. Bunun üzerine açıklama yapan cemiyet Disney'e teşekkür etti.

  Disney Neden Atatürk Dizisini Kaldırdı?

  Kısmen de olsa Atatürk filmi neden yasaklandı sorusuna yanıt bulduğunuzu düşünüyoruz ancak bir cemiyetin dizinin kaldırılmasında etkin olmasının neden sorusuna tam olarak yanıt vermediğine inanıyorsanız biraz daha derine inmemiz gerekebilir. Cemiyet yaptığı açıklama sonrasında Türkiye'nin 100. yılına özel yapılacak dizinin kendilerine saygısızlık olduğunu ve yayınlanması durumunda büyük tepki göstereceklerini belirtmişti. Anlaşılan o ki dün olduğu gibi bugün de Mustafa Kemal birilerinin tek başına yönetimde olmasına engel oluyor.

  Beyaz perde için de bir Cumhuriyet devrimi gerektiğinin, sadece ülke yönetimlerinde değil dijital platformlarda bile bazı tek adam rejimlerinin sürdüğünün en büyük örneği olan Disney olayı sonrasında ülkemizdeki birçok dijital platform abonesi Disney Plus aboneliklerini sonlandırdı, Disney Plus Abonelik nasıl iptal edilir anlatmıştık. Hatta diziyi izlemeyeceklerini de belirten vatandaşlarımızın sayısı azımsanmayacak kadar çok diyebiliriz. Bakanlarımızdan da Disney tarafından bir açıklama istendi ancak resmi bir dönüş henüz olmadı.

  Atatürk Dizisi Nerede Yayınlanacak?

  Disney Türkiye'nin yaptığı anlamsız açıklama sonrasında Disney'in tamamen ülkemizde engellenmesine kadar gidecek bir süreç karşılıklı olarak başladı. Disney bu konuda diziyi ücretsiz olarak FOX TV ekranlarında yayınlayacağı açıklasa da global bir projeyi sadece ülkemizde yayınlamanın çözüm olmayacağını kendilerine en makul şekilde iletmeye çalıştık. Atatürk filmi neden yasaklandı, Disney Atatürk dizisini neden iptal etti kesin olarak bilmek mümkün değil.

  Ancak Atatürk filmi neden yasaklandı sorusu yerine global, tüm dünyada ses getirecek bir Gazi Mustafa Kemal Atatürk dizi neden kendi yapımcılarımız tarafından çekilmiyor diye sormak gerekir diye düşünüyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusunu anmak sadece tepki göstermek, sadece engel olanlara ses çıkartmak ile değil, onu herkese anlatmak, doğrularıyla dünyamızı güzelleştirerek mümkündür. Şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını selamlıyoruz.

  arrow_upward